Gyvenimas

2020.08.15 12:56

Vienintelis toks – virš upės pakabintas stiklinis namelis Latvijoje traukia laukinės gamtos gerbėjus

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.08.15 12:56

Dėl pandemijos daug šalių stengiasi skatinti vietinį turizmą. Latvija – ne išimtis. Gaujos nacionaliniame parke šią vasarą įsikūrė unikalus stiklinis namelis, kuriame gali apsistoti išsiilgusieji laukinės gamtos.

Sausakimšas paplūdimys Jūrmaloje – čia susirinkusieji klausosi koncerto. Pastaruoju metu orai Baltijos šalyse lepina, todėl daugelis skuba į kurortus atostogauti. Tokios masinio susibūrimo vietos kelia nerimą dėl galimų COVID-19 protrūkių, todėl nenorintiems rizikuoti ir trokštantiems pabėgti nuo šurmulio tokia galimybė Latvijoje yra.

Žinios. Latviai vilioja gamtos išsiilgusius keliautojus: pastatė unikalų stiklinį namelį

Gaujos nacionaliniame parke, giliai miške, virš Amatos upės, viena verslininkė nusprendė įkurti stiklinius namus. Tai ant lynų pakabintas gražiai įrengtas stiklinis namelis, primenantis šiltnamį. Jo įkūrėja tikina, kad esmė čia ne namelis, o jo aplinka.

„Žmonės gali mėgautis neįprasta nakties šviesa, miegoti klausydamiesi, kaip čiurlena upė, riaumoja žvėrys, vėjas dainuoja savo dainas, paukščiai čiulba. Kiekviena akimirka būna ypatinga, skirtingų spalvų“, – sako namelio savininkė Gundega Skurdina.

Namelis gali keisti poziciją, todėl svečiai pasirenka, ką nori stebėti prieš miegą. Apsilankusieji tvirtina, kad potyris unikalus.

„Natūraliai atsiranda ryšys su upe, mišku, kartais net su žvėrimis. Nakvojant pirmą naktį, vidurnaktį kilo didelis triukšmas. Kažkas tiesiog perbėgo per upę“, – sako namelio viešnia Jana Herbsta.

Nakvynės kaina dviem žmonėms prasideda nuo 160 eurų už naktį. Pandemijai apribojus keliones, norinčiųjų apsilankyti ir pailsėti čia netrūksta. Tiesą sakant, nėra nė vienos laisvos dienos visą likusią vasarą.