Gyvenimas

2020.08.13 11:42

Pirmųjų korgių lenktynių rengėjai tokio pasisekimo nesitikėjo: kartosim, tik bus dar geriau

Gretė Maziliauskaitė2020.08.13 11:42

„Mes iš pradžių įsivaizdavom, kad bus kokie aštuoni ar devyni korgiai ir kokie 40 mūsų draugų, kurie ateis pasižiūrėti“, – įspūdžiais po pirmųjų korgių lenktynių Lietuvoje dalinosi vienas iš renginio organizatorių Vytenis Škarnulis.

Trečiadienio vakarą, danguje mirgant oro balionams, Vingio parke buvo girdimas žmonių juokas, kurį lydėjo, o dažnai ir užgožė neperstojamas daugiau kaip keturiasdešimties šunų lojimas. Čia susirinkusi tūkstantinė žmonių minia laukė 19 valandos, kuri žymėjo išskirtinio renginio atidarymą.

„Sveiki visi susirinkę. Ėjo 2020 m. visai, sakyčiau, nepaprasti metai mūsų žmonijos istorijoje. Įvyko vienas kitas įdomus nutikimas, tai turbūt po visų tų nutikimų, kurie įvyko ne tokie linksmi, ne tokie smagūs, žmonėms reikia [linksmybių – aut. past.], nes čia susirinko, pažiūrėti pirmųjų Lietuvoje korgių lenktynių“, – vakaro pradžią šmaikščiai pradėjo renginio vedėjas.

Nieko nelaukęs vedėjas prie savęs prisijungti pakvietė ir visus lenktynių dalyvius – net 39 valų korgius pembrukus ir kardiganus.

Net per sausakimšą žmonių minią nieko nematantiems žiūrovams buvo lengva suprasti, kada pirmieji korgiai savo trumpomis kojytėmis įžengė į virvele aptvertą lenktynių trasą – tarp žiūrovų nuvilnijo juoko ir nuostabos banga. Nors pirmąsias korgių lenktynes susirinko stebėti arti tūkstančio žmonių, dauguma jų nepamiršo saugumo – dažno žiūrovo šypseną dengė apsauginės veido kaukės.

Vos tik pasirodę, gerai nusiteikę lenktynių bėgikai pavergė žiūrovų širdis – drąsesni korgiai nepaisė virvelės, skiriančios minią nuo trasos, ir ją peržengę puolė žiūrovams į glėbį. Kiti, kuklesnieji, priėję arčiau nedrąsiai prašėsi dėmesio ir paglostymų.

Kad lenktynių žiūrovai dar geriau pažintų vakaro žvaigždes, kiekvienas korgis ir jo šeimininkas pasiruošė trumpam prisistatymui. Vieni iš korgių į prisistatymą pažvelgė labai rimtai ir demonstravo su šeimininkais išmoktas komandas – darė kūlvirsčius, apsisukimus, apsimetė mirusiais, kiti, apsirengę suknelėmis, netgi šoko.

Tačiau atsirado ir tokių, kurie buvo pernelyg susikoncentravę į bėgimą ir siūlomus gardžius prizus, kad apie prisistatymą visai pamiršo. Šiems korgiams padėti suskubo jų šeimininkai ir triukus atliko už savo augintinius.

Lenktynių žiūrovai po keturkojų prisistatymų turėjo galimybę balsuoti internetu ir rinkti publikos numylėtinį – trys žavingiausi, publikos širdis pavergę korgiai Lego, Bulka ir Lyra buvo apdovanoti prizais.

Visi korgiai buvo suskirstyti į penkias svorio kategorijas, iš kiekvienos kategorijos buvo išrinkti du laimėtojai, kurie rungėsi finaliniame bėgime. Keturkojai bėgikai buvo lydimi dviejų asmenų – vienas, prieš paleisdamas korgį į trasą, globojo prie starto, o antrasis savo augintinio laukė prie finišo linijos.

Laukiantiems prie finišo netrūko originalumo – norėdami padrąsinti ir paskatinti keturkojus draugus bėgti greičiau, naudojo savo slaptuosius įrankius. Vieni atsinešė įprastus pasivaikščiojimų žaislus, skanukus, konservų dėžutes, o buvo ir tokių, kurie atsigabeno ir visą grindų plovimo šepetį su savimi.

„Šepetys yra pats pagrindinis, mylimiausias jos žaislas. Kiekvieną rytą ji guli priešais jį ir mes negalime išeiti į darbą, nepažaidę su šepečiu“, – savo paslaptimi dalinosi vienos iš laimėtojų šeimininkas Tomas.

Lenktynių žiūrovai taip pat stengėsi prisidėti prie korgių paskatinimo – jiems ėmus bėgti, minia plojo, švilpė, buvo galima išgirsti ir skanduojamus lenktyniautojų vardus. Vieniems keturkojams tai tik dar labiau įpūtė adrenalino, tačiau buvo ir tokių, kuriuos geranoriškas triukšmas išgąsdino.

Pirmavusieji korgiai, visi be išimties buvo akimirkos žvaigždėmis – visus prie finišo tiesiosios pasitikdavo būrys fotografų ir ilgai nepaleisdavo. Tačiau vienareikšmiškai ryškiausiai trečiadienio vakarą švietė, visus laurus nusiskynęs ir finalininku tapęs 4,5 m. valų korgis pembrukas Lego.

Lego teko garbė būti paskutiniuoju korgiu per prisistatymus ir jis drauge su savo šeimininke Iveta Paludnevičiūte tikrai nenuvylė. Kol kitiems dalyviams prisistatyti užtekdavo iki dešimties sekundžių, Lego kartu su Iveta savo pasirodymu minią stebino beveik minutę.

Šunelis žiūrovams dar kartą priminė viso vakaro populiariausias komandas. Jas pademonstravo, bet pridėjo ir savo individualių šou elementų. Lego parodė, kaip moka vaikščioti savo šeimininkei tarp kojų, o daugiausiai plojimų ir palaikymo šūksnių sulaukė Ivetai korgį „nušovus“ – šis griuvo ant žemės savo trumpomis kojomis į viršų ir apsimetė negyvu.

Žiūrovams nebuvo sunku įsiminti Lego. Korgiui net du kartus bėgant 50 m ilgio trasą, vieną kartą savo kategorijoje ir kitą kartą – finaliniame bėgime, buvo girdėti kaip minia skanduoja Lego vardą.

„Lego tiesiog yra labai energingas, labai linksmas, labai geras, labai draugiškas šuo ir jis labai mėgsta bėgioti, tai šiandien tą ir pamatėme“, – šypsenos dėl savo augintinio pergalių neslėpė Iveta.

Paklausus, iš kur Lego išmoko tokios disciplinos ir įvairių triukų, Iveta teigė, kad visko savo keturkojį draugą mokė pati, o jai padėjo „Youtube“ peržiūrėti vaizdo įrašai. Be to, Lego šeimininkė neabejoja, kad trasoje šunelį ji prisiviliojo vytinta antiena – tai mėgstamiausias Lego skanėstas.

„Turint omeny, kad buvo arti tūkstančio žiūrovų ir beveik 40 korgių, tai manom, kad pavyko ir labai pavyko“, – užtikrintai apie renginio sėkmę kalbėjo V. Škarnulis.

Po puikiai nusisekusio pirmo karto, renginio organizatorius net neabejoja, kad korgių veislės šunų lenktynes jiedu su draugu Edvinu Girtavičiumi kartos ir kitais metais, tik jos bus dar geresnės.

Taip pat skaitykite