Gyvenimas

2020.08.13 09:58

Nauja vieta tobulam kadrui – prie Panevėžio geltonuoja saulėgrąžų laukas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.08.13 09:58

Dar visai neseniai socialiniuose tinkluose mirgėjo nuotraukos iš raudonuojančių aguonų laukų. Joms nužydėjus smalsuoliai atrado naują vietą fotosesijoms – saulėgrąžų laukus. Vienas tokių, tapęs tikru turistų traukos centru, vos keli kilometrai už Panevėžio. Pirmą kartą pabandęs auginti vadinamas saulės gėles, ūkininkas pripažįsta nesitikėjęs sulaukti tiek dėmesio.

Bene visi važiuojantieji pro Panevėžio rajono Keravos gyvenvietę bent trumpam stabteli – akį patraukia geltonuojantis saulėgrąžų laukas, kurį tuoj pat smalsuoliai skuba užfiksuoti nuotraukose.

Nužydėjus aguonoms, smalsuoliai traukia į saulėgrąžų laukus: ūkininkas tikisi, kad šių liks ir jam

„Norisi įsiamžinti, nes be galo gražu. Įpratę tuos levandų laukus matyti, bet saulėgrąžų aplink niekur nėra, tai va pirmi metai šitas laukas čia žydi, tiesiog pasaka“, – sako netoli lauko gyvenanti Vaida.

Panevėžietė Dovilė, pati būdama fotografė taip pat neatsispyrė vadinamųjų saulės gėlių grožiui: „Kiekviena moteris turbūt nori gražių nuotraukų, tai ne išimtis ir aš.“

Saulėgrąžų lauko šeimininkas Simonas Barzda, nors ir randa kaskart pramintus takelius, sako nepykstantis dėl to ant smalsuolių.

„Takai takais, nieko tokio, bet žiūriu yra ir viena kita galva nupjauta saulėgrąžos, tai matysim kokie tie nuostoliai liks rudenį, kai jau reiks kulti. Gal dar liks ir man“, – sako S. Barzda.

Sklypą saulėgrąžomis užsėjęs ūkininkas sako norėjęs įvairovės. O tai daryti nusprendė iš labai pragmatiško išskaičiavimo – pagerinti dirvos struktūrą.

Ūkininkas saulėgrąžomis yra apsėjęs pusantro hektaro, bet norint pardavinėti sėklas, sako reikėtų kur kas didesnio ploto. O ir tai dar tik pirmas bandymas, todėl tenka mokytis bei semtis šių saulės gėlių auginimo subtilybių.

„Su piktžolėmis nepavyko susitvarkyti kaip norėjosi, o daugiau jos man visai gražiai auga. Tas auginimas gal ir nėra sudėtingas, bet pažiūrėsim, kai bus kūlimas, įtariu, bus truputį sudėtingiau“, – sako S. Barzda.

Nukulti saulėgrąžas planuojama maždaug už mėnesio. Simonas neatmeta, jei derlius bus geras ir viską pavyks gerai nukulti – kitais metais kartos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.