Gyvenimas

2020.08.10 14:44

Prie starto linijos stos tik korgiai – vyks pirmosios tokios lenktynės Lietuvoje

Gretė Maziliauskaitė2020.08.10 14:44

Trečiadienio vakarą sostinės Vingio parke įvyks pirmosios Lietuvoje korgių veislės šunų lenktynės. Šie šuniukai tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje nuo seno geriau žinomi kaip karalienės Elžbietos II mylimiausi palydovai trumpomis kojytėmis.

„Aš turiu Bulką (šuniuko vardas – aut. past.), o Edvinas Džiugą (šuniuko vardas – aut. past.). Patys niekada nesutariam, kuris iš jų greitesnis. Ir koks būdas geresnis tą išsiaiškinti, jeigu ne nacionalinės Lietuvos korgių lenktynės?“ – priežastį, kaip kilo idėja kartu su draugu Edvinu Girtavičiumi organizuoti tokio pobūdžio renginį, savo socialinio tinklo paskyroje aiškino vienas iš organizatorių Vytenis Škarnulis.

Dalyvauti lenktynėse šeimininkai užregistravo net 38 korgius. Jie buvo suskirstyti į penkias svorio kategorijas. Vytenis neslėpė, kad nei vienas iš organizatorių tokio didelio skaičiaus dalyvių organizuojamame šunų sporto renginyje nesitikėjo.

„Šeimininkas su korgiu turės atsistoti prieš publiką ir korgis turės atlikti triuką. Jeigu korgis triuko nemokės, tada šeimininkas galės daryti kokį triuką“, – kalbėjo organizatorius.

Kiekvienam bėgti pasiruošusiam dalyviui prisistatyti bus skirta minutė. Vytenis pasakojo, kad lenktynių žiūrovai turės galimybę balsuoti internetu ir rinkti publikos numylėtinį – šie už savo žavesį gaus ir prizų.

Iškart po prisistatymo dalyviai turės įveikti 50 m ilgio trasą, kuri nebus atskirta takeliais, todėl korgiai finišuoti galės nebūtinai tiesia linija. Bėgikai tikrai turi dėl ko pasistengti – grupių bei finalinio bėgimo laimėtojams atiteks puošnios bei gardžios dovanos, o kad laimėtojai neprarastų ir savo puikios fizinės formos, ir nemokama veterinarijos gydytojo konsultacija.

„Manom, kad tikrai turėtų būti smagu ir įdomu pasižiūrėti bei pasijuokti iš tų mielų korgių užpakaliukų“, – Vytenis įsitikinęs, kad lenktynėse bus daugiau chaoso nei tikrų lenktynių, tačiau dėl to renginys tampa tik juokingesnis.

Korgių lenktynės sostinės Vingio parke vyks rugpjūčio 12 d. 19 val.