Gyvenimas

2020.08.08 23:42

Jungtinėje Karalystėje gyvena katinas, užimantis ypatingas pareigas

Živilė Raškauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.08.08 23:42

Šeštadienį minima tarptautinė kačių diena. Katės daugelyje šalių – vieni mėgstamiausių naminių gyvūnų, o kai kuriose valstybėse jiems suteikiamas ir valstybės tarnautojo statusas. Jungtinėje Karalystėje katinas Laris – vyriausiasis šalies pelių gaudytojas.

Laris – vienas žinomiausių katinų pasaulyje. Jis jau 9 metus gyvena Dauningo Gatvėje – Jungtinės Karalystės premjero rezidencijoje.

Laris – ne eilinis katinas, jis turi oficialias – vyriausiojo šalies pelių gaudytojo – pareigas.

Žinios. Europoje – karščio banga: termometrų stulpeliai pakilo virš 30 laipsnių

Iš prieglaudos jį pasiėmė tuometis premjeras Deividas Kameronas. Nuo tada Laris tapo žvaigžde.

„Tai klasikinė Lario poza, akivaizdžiai demonstruojanti, kad būtent jis yra Dauningo gatvės viršininkas“, – sako fotografas Justinas Ng.

Džastinas katiną Larį fotografuoja jau 6 metus. Nuotraukos socialiniuose tinkluose sulaukia itin didelio susidomėjimo. Fotografas juokauja, kad Laris, gyvenęs jau su trimis premjerais – sulaukia daugiau dėmesio nei politikai.

„Manau, kad Laris žavus tuo, kad yra labai fotogeniškas ir puikiai dirba su žurnalistais. Pavyzdžiui, jeigu nufotografavus jis nusisuka ir nueina – būtinai pažvelgs per petį dar vienam kadrui – taip daro kino žvaigždės“, – tikina fotografas.

Fotografas juokauja, kad Laris nepraleidžia nė vieno svarbaus susitikimo. Jis puikiai žino, kada pasirodyti prie rezidencijos durų.

Pavyzdžiui, kai Londone lankėsi jungtinių valstijų prezidentas Donaldas Trumpas – Laris pasislėpė po jį vežusiu automobiliu ir akimirkai net sustabdė kortežą, neleido jam nuvažiuoti. Šios nuotraukos apskriejo visą pasaulį.

„Net laida „Labas rytas, Amerika“ parodė šiuos vaizdus. Manau jo elgesys puikiai atskleidžia charakterį – tai gyvūnas, kuriam nerūpi, net jei mieste lankosi pasaulio lyderis. Laris vis vien bus tas, kuris mėgausis dėmesio spinduliais“, – aiškina Justin.

Tikėtina, kad Laris sulauks dar daugiau dėmesio. Iki šiol katinui šlovės spinduliais teko dalytis su kaimynystėje gyvenančiu Palmerstonu – vyriausiuoju peliautoju užsienio reikalų ministerijoje.

Kaimynai dėl teritorijos ne kartą kėlė peštynes net prieš kameras.

Tačiau po ketverių metų tarnybos Palmerstonas oficialiu raštu pranešė išeiiiiinąs į pensiją. Tad dabar Jungtinės Karalystės vyriausybėje dirbs tik vienas murkiantis pareigūnas – katinas Laris.