Gyvenimas

2020.08.10 12:06

Penkios pramogos Latvijoje, kurių galbūt dar nebandėte

LRT.lt2020.08.10 12:06

Minotauro labirintas, požeminiai ežerai, žygiai su šunimis ir daug kitų smagių ir aktyvių pramogų gali atrasti keliautojai Latvijos Gaujos nacionaliniame parke ir jomis paįvairinti apsilankymus viduramžių pilyse, senoviniuose dvarų rūmuose ar Gaujos upės slėnio gamtos lobiuose. Jūsų dėmesiui penkios populiariausios ir įspūdžius paliekančios pramogos.

Minotauro labirintas

Išbandykite save Siguldos Minotauro labirinte. Tai didžiausias labirintas Latvijoje – jo plotas viršija 1000 m², o keliaujant juo teks nueiti apie 714 metrų. Prieš įeidami į labirintą gausite žemėlapį su jame nurodytais kontrolės punktais. Radusieji visus punktus apdovanojami diplomais. Eidami labirintu patirsite tikrą intelektinį iššūkį, pasitikrinsite savo loginius sugebėjimus ir orientaciją erdvėje. Norėdami rasti išėjimą ir ištrūkti į laisvę, turėsite pasitikėti ir savo intuicija.

Minotauro labirintą rasite adresu Miera iela 15, Sigulda, Latvija, vietos koordinatės: 57.169564 24.861086.

Siguldos futbolo golfo parkas

Futbolo golfas – nedaugeliui girdėtas, kupinas linksmybių žaidimas, kurio pavadinimas kalba pats už save. Jis puikiai tinka šeimai ar draugų grupei ir žaidžiamas pagal golfo taisykles su futbolo kamuoliu. Pagrindinis žaidimo tikslas – kuo mažiau kartų spiriant kamuolį pataikyti į visas 18 duobučių. Žaidimą apsunkina skirtingos kliūtys, tad norint atlikti mažiausiai spyrių ir laimėti, gali tekti pasukti galvą.

Golfo parkas įsikūręs Kraujiņas, Krimuldas novads, Latvija vietos koordinatės: 57.192818 24.871850.

Vējiņi požeminiai ežerai

Tai vieninteliai požeminiai ežerai Latvijoje, tad būnant Gaujos nacionaliniame parke tiesiog privalu juos aplankyti. Požeminės versmės Braslos upės krantuose išraižė dideles ertmes ir urvus. Čia rasite Ežero urvą su dviem požeminiais ežerais ir paslaptingąjį Upės urvą.

Ežero urvas yra unikali urvų sistema, turinti požeminį šaltinį ir du gražius požeminius ežerus, pilnus skaidraus vandens. Virš požeminių ežerų esančių iš smiltainio nuosėdų susidariusių „lubų“ storis siekia vos 6 m ir mena Kvartero laikotarpį.

Upės urve yra švaraus vandens atsargų, per jį teka keletas iš, rodos, pačių žemės gilumų ištrykštančių ir dėl to ledinių vandens šaltinių. Urvus supa ir didelės dėl sufozijos susiformavusios smegduobės. Norėdami apžiūrėti požeminius ežerus nepamiškite guminių batų ir žibinto.

Požeminius urvus rasite Pārgaujas novads, Straupes pagasts Vējiņi, Straupe, Latvija vietos koordinatės: N57.340503 E24.90497.

Žygis su haskiais

Jei traukia aktyviau pajudėti, į žygį kviečia Elfa, Bella, Taira ir dar aštuoni haskiai. Specialia juosmens įranga prisitvirtinus prie šunų, rankos links laisvos, o treniruoti šunys ves jus į nepamirštamų nuotykių kupiną žygį Amatos upės slėniu. Žygio metu stebins laukinės Gaujos nacionalinio parko gamtos vaizdai, į uolas panašūs Amatos upės suformuoti Devono smėlio ruožai, o gidų komanda papasakos apie supančią gamtą bei pasidalins istorijomis iš haskių gyvenimo. Organizatoriai pasirūpina visa reikiama įranga, dalyviams tereikia pasiimti oro sąlygoms tinkamus drabužius ir batus, geriamo vandens ir užkandžių.

Žygiais su šunimis Gaujos nacionaliniame parke rūpinasi Dodkepu.lv komanda, jų interneto svetainėje rasite visą dalyvavimui žygyje reikalingą informaciją.

„Rāmkalni“ poilsio parkas

„Rāmkalni“ poilsio parkas sudomins ir pradžiugins, jei jums patinka energinga ir įdomi veikla po atviru dangumi. Gražios gamtos apsuptyje esančioje pramogų vietoje galima išbandyti įvairias sportines veiklas – vasarinių rogučių trasą, „Zorbo rutulį“, linksmąsias gumas ir skraidančią kėdę. Šiame parke yra ypač galingas teleskopas. Sako, galingiausias Baltijos šalyse ir dėl to per jį galima pamatyti net kosminės stoties antenas. Ar tai tiesa, įsitikinti reikia patiems nuvykus ir išbandžius šį prietaisą.

Nuotykių parko adresas „Vītiņkalni“, Inčukalna novads, Latvija, vietos koordinatės 57.124639 24.658961.

Daugiau informacijos apie Gaujos nacionalinį parką rasite čia.

Taip pat skaitykite