Gyvenimas

2020.08.07 15:46

Ypatingas pareigas Didžiojoje Britanijoje užimantis katinas išeina į užtarnautą poilsį kaime

BNS2020.08.07 15:46

Katinui Palmerstonui, Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerijos „vyriausiajam peliautojui“, karantine praleistas laikas pasirodė toks malonus, kad po ketverių nelengvos tarnybos metų jis nusprendė atsiriboti nuo tarptautinių reikalų ir išeiti į užtarnautą poilsį kaime.

Palmerstonas apie tai oficialiai paskelbė laiške, jo vardu išsiųstame URM nuolatiniam sekretoriaus pavaduotojui Simonui McDonaldui. Laiške sakoma, kad katinas nori daugiau laiko praleisti „nebebūdamas dėmesio centre“.

„Supratau, kad gyvenimas atokiau nuo priešakinių linijų yra atpalaiduojantis, ramesnis ir lengvesnis“, – sakoma laiške, pasirašytame dviem letenėlių atspaudais. Laiško kopija taip pat buvo paskelbta per „Twitter“.

Palmerstonas, pavadintas ilgiausiai dirbusio Britanijos užsienio reikalų sekretoriaus lordo Palmerstono vardu, atsakingą darbą URM pradėjo 2016-ųjų balandį, kai buvo paimtas iš prieglaudos.

Jį visuomet supo gausi draugija, bet diplomatiniai santykiai su kaimynystėje gyvenančiu Lariu – Dauningo gatvės 10-ojo numerio „tikruoju šeimininku“ – ne visuomet būdavo sklandūs. Jiedu kartais būdavo matomi besipešantys gatvėje priešais Britanijos premjero rezidenciją.

Palmerstono, turinčio tviterio paskyrą @DiploMog, laiške sakoma, kad jo tarnyba įrodė, jog „net ir šios keturios kojos ir kailis atlieka svarbų vaidmenį JK pasaulinėse pastangose“.

„Man buvo itin malonu susipažinti su atstovais iš viso pasaulio ir tikiuosi, kad priverčiau jus didžiuotis, koja letenon kurdamas tokius ryšius“, – sakoma laiške.

Buvę bendradarbiai sakė jo pasiilgsiantys. URM Diplomatijos akademijos direktorius Jonas Benjaminas palinkėjo jam labai laimingos pensijos. „Jis kartą paliko prie mano darbo stalo „JKDiplomatijos akademijoje apkramtytą negyvą pelę, – per tviterį parašė jis. – Aišku, nebuvome labai dėkingi“, – pridūrė J. Benjaminas.

Taip pat skaitykite