Gyvenimas

2020.08.05 09:47

Lietuvis iš apdovanojimų Berlyne parsivežė stalo žaidimų „Oskarą“

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.08.05 09:47

Kasmet Vokietijoje renkami geriausi pasaulio stalo žaidimai. Laimėtojais paprastai pretenduoja tapti pusantro šimto žaidimų. Šiemet sėkmė nusišypsojo lietuviui stalo žaidimų kūrėjui Určiui Šulinskui. Jo sukurtas žaidimas pripažintas geriausiu.

Určio Šulinsko sukurtas ežiukas dabar rieda ne tik Lietuvoje, bet ir po visą pasaulį. Stalo žaidimų kūrėjas neseniai pelnė vadinamąjį stalo žaidimų „Oskarą“ – Berlyne vykstančių apdovanojimų „Kinderspiel des Jahres“ prizą. Ekspertų komisija atrenka pusantro šimto tais metais išleistų stalo žaidimų. Geriausiu šiemet pripažintas būtent lietuvio kūrinys.

Labas rytas, Lietuva II d. Stalo žaidimų „Oskarą“ pelnęs Určius Šulinskas: kiekvienas žaidimas yra tarsi kelionė

„Keliaudavau į parodas, domėdavausi ta rinka, tai gavosi, kad vis geriau ir geriau ėmiau pataikyti su tais žaidimais. Tai pasinėriau į tą sritį ir dabar tas apdovanojimas – kaip įvertinimas to pasinėrimo, jis mielas įvertinimas“, – sako Urtis Šulinskas.

Tai – ne pirmas Určio įvertinimas stalo žaidimų pasaulyje. Bet būtent šis žaidimų „Oskaras“, kaip sako pats, paskatino norą kurti ir dalytis stalo žaidimų kultūra su kitais.

„Aš vaikystėje irgi neturėjau tokios įvairovės žaidimų, kokie yra dabar. Netgi dabar kartais toks pavydas apima, kad šiuolaikiniai vaikai gali rinktis iš tūkstančių žaidimų. Bet ir džiaugsmas suteikti tai šiuolaikiniams vaikams, prisidėti prie tos kūrybos“, – sako Urtis.

Určiui svarbiausia, kad jo kūriniai būtų edukaciniai ir prasmingi, lavintų vaikų vaizduotę ir kitus gebėjimus. Tiesa, pasak Určio, stalo žaidimų pasaulyje vyrauja ir mados.

„Neseniai buvo tendencija pabėgimo kambarių žaidimai mieste. Žaidimų kūrėjai suprato, kad tai yra tendencija ir sukūrė daug žaidimų, kuriuose turi pabėgti iš dėžutės, įvykdyti kažkokias užduotis ir tarsi pabėgti iš kambario“, – pasakoja Urtis.

Pasak 7 metus stalo žaidimus kuriančio Určio, salo žaidimų kūrimas yra ir mokslas, ir menas. Jie labiausiai tinka norint suburti šeimą ir draugus. O žaidimus, kaip ir maistą, kiekvienas renkasi pagal skonį, įsitikinęs Urtis.

„Mane žavi tuo, kad kiekvienas žaidimas yra tarsi kelionė, tu pasineri į to žaidimo pasaulį, pavyzdžiui, tu ieškai lobio arba išskrendi į kosmosą. Jeigu iš tiesų įsitrauki į tą žaidimo procesą ir žaidimas yra gerai padarytas, ten iš tiesų turi rasti kažkokį erdvėlaivį. Smagus patyrimas, įsijautęs dalyvauji kaip teatre“, – kalba Urtis.

Urtis sako pats mėgstantis žaisti įvairius stalo žaidimus, ypač strateginius. Jei kartais laimėti ir nebūna lengva, kūrėjo teigimu, jam tikrai lengva ir smagu žaidimus kurti.