Gyvenimas

2020.08.06 08:35

Į Šventąją užsienio poilsiautojus traukia pigus poilsis ir ramybė, lietuvius – ir sentimentai iš vaikystės

patarė, ką aplankyti
LRT RADIJO laida „Vasaros popietė“, LRT.lt2020.08.06 08:35

Ne vienintelį Lietuvoje, bet unikalų kabantį beždžionių tiltą atvykus į Šventąją aplankyti būtina, LRT RADIJO laidoje „Vasaros popietė“ teigia Palangos turizmo informacijos centro vadybininkė Alma Slaboševičienė. Anot jos, Šventoji gali pasiūlyti ne tik į vaikystę nunešiantį poilsį tradiciniuose kurortiniuose nameliuose – čia galima atostogauti ir prabangiau, mat Šventoji tikrai atsinaujina.

„Daugelis ir Lietuvos, ir kaimyninių šalių gyventojų tikrai yra pamėgę Šventąją. Jiems ji asocijuojasi su plačiais smėlėtais paplūdimiais, ramybe. Ją labai mėgsta šeimos, džiaugiasi mažo miestelio privalumais – viskas pasiekiama ranka“, – pasakoja pašnekovė.

Daug kam Šventoji asocijuojasi ir su vaikyste, dažnas atvyksta pasižiūrėti, kas pasikeitė nuo tada, kai ten, būdamas mažas, atostogavo su tėvais. Dalis žmonių tikrai į Šventąją atvyksta dėl sentimentų, tačiau dalis šį kurortinį miestelį atranda iš naujo, teigia A. Slaboševičienė.

„Niekas nestovi vietoje. Šventoji keičiasi, gražėja, labai džiaugiamės, kad atsinaujina. Infrastruktūra tikrai vystoma, yra ką veikti. Kiekvienas randa tai, ko nori“, – įsitikinusi vadybininkė.

Paklausta apie dalykus, kuriuos būtų verta nuveikti Šventojoje, A. Slaboševičienė sako, kad pirmiausia naudinga pamatyti Šventosios lankytinus objektus, pavyzdžiui, kabantį beždžionių tiltą – juo pereiti būna ypač smagi pramoga visai šeimai.

Daugelis ir Lietuvos, ir kaimyninių šalių gyventojų tikrai yra pamėgę Šventąją. Jiems ji asocijuojasi su plačiais smėlėtais paplūdimiais, ramybe. Ją labai mėgsta šeimos, džiaugiasi mažo miestelio privalumais – viskas pasiekiama ranka.

„Tai ne vienintelis Lietuvoje, bet labai unikalus [tiltas]. Būtinai visi aplanko žymiąją „Žvejo dukrų“ skulptūrą, nusifotografuoja, pavaikšto, pasidžiaugia, kokia ji graži. Galima aplankyti sveikatos centro „Energetikas“ skulptūrų parką „Akmens amžius“, kur galima apžiūrėti apie 50 akmens skulptūrų. Galima prisiminti pagonybę, aplankyti garsiąją „Žemaičių alką“, pagonišką šventvietę“, – vardija ji.

Taip pat, jos nuomone, ne mažiau smagi pramoga – su dviračiu nukakti nuo Šventosios iki Palangos ir atgal. Tokia pramoga tikrai įsimintina, bet visai nebrangi – apie pigesnį poilsį Šventojoje nei kitur Lietuvoje kalba dažnas. Ar tikrai atostogaujant Šventojoje galima šiek tiek sutaupyti?

„Manau, kad tai tiesa, bet taip yra tiek Šventojoje, tiek Palangoje. Mes labai džiaugiamės, kad yra pasirinkimas: ir Šventojoje galima rasti gerokai prabangesnį poilsį, bet [galima apsistoti] ir tradiciniuose nameliuose, tuose, kuriuose lydi vaikystės sentimentai. Kiekvienas, laiku susiplanavęs atostogas, gali rasti tai, kas jam tinka“, – kalba laidos viešnia.

Nors Šventojoje pagrindiniai atostogautojai – lietuviai, pasak A. Slaboševičienės, itin daug ir mūsų kaimynų latvių bei estų. Jie – pas mus, mes – pas juos tyrinėti Baltijos šalių, juokiasi moteris. Vis dėlto šiame mažame Lietuvos kurortiniame miestelyje netrūksta ir kitų šalių turistų iš Prancūzijos, Suomijos, Italijos, Čekijos, Vokietijos.

A. Slaboševičienė rugpjūčio 8–9 d. kviečia į Šventojoje kasmet vykstantį populiarų sveikatingumo ir meno festivalį „1000 saulių“. Čia bus galima ir sveikatintis, ir kurti, ir dalyvauti muzikiniuose susitikimuose.

Plačiau – liepos 28 d. laidos „Vasaros popietė“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt