Gyvenimas

2020.08.03 14:23

Nauja kelionių kryptis – Estijos salos: specialistė papasakojo apie tris labiausiai rekomenduojamas

žiūrėkite vaizdo įrašą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.08.03 14:23

Ką galima pamatyti ir kodėl turistus taip vilioja Estijos salos? Apie visa tai pasakoja Turizmo verslo asociacijos prezidentė Žydrė Gavelienė.

Pokalbio LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ metu Ž. Gavelienė viešėjo Pernu, kuris, pasak jos yra kurortas, prilygstantis visiems geriausiems Baltijos šalių kurortams.

Labas rytas, Lietuva II d. (Ne)žinoma kelionių kryptis – Estijos salos: kvapą gniaužianti gamta ir laisvė tyrinėti

„Čia yra ir spa centrų, ir dviračių takų, ir įvairių lankytinų objektų“, – sakė Ž. Gavelienė.

Tuo tarpu kitame Estijos mieste – Tartu – gausu nuostabių mokslo muziejų. Tačiau šiemet ji ypač rekomenduoja aplankyti Estijos salas.

„Estiškos salos turbūt vienintelis dalykas kurio neturi lietuviai. Trijulė – Sarema, Hyjuma ir Muhu, kuriose galima rasti tiek laukinius paplūdimius, tiek seniausius švyturius, tiek nuostabius spa centrus“, – sako Ž. Gavelienė ir priduria, kad Estija turi ir daugiau įdomių salų.

Sarema – garsiausia Estijos sala. Tuo tarpu Muhu – visai šalia jos esanti panaši, tik mažesnė ir ne tokia žinoma sala. Viena populiariausių paskutiniu metu – Hyjuma sala.

Joje yra seniausias Estijos švyturys, daugybė takų, gurmaniškų patiekalų ruošti į restoranus atvyksta geriausi šefai. Visose salose labai patogu važinėti dviračių takais – jie asfaltuoti ir apšviesti net naktį. Salose vyksta ir nemažai koncertų.