Gyvenimas

2020.07.30 21:41

Ir gražios pažiūrėti, ir sveikatinančios aguonos padės palaikyti širdies, smegenų, žarnyno sveikatą

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2020.07.30 21:41

Aguonų sėklų nauda sveikatai suabejota ne kartą, tačiau, kaip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas, aguonas reikėtų prisiminti dažniau nei per Kalėdas. Dėl sukauptų maistinių medžiagų aguonos palaiko daugelio organizmo sistemų darbą, skaidulų gausa padeda išvengti virškinimo problemų.

Išgirdę žodį „aguonos“ daugelis prisimena Kūčias, Kalėdas, nepamainomus jų atributus kūčiukus ar aguonų pieną. Tačiau aguonas verta prisiminti ne vieną kartą metuose, nes, anot daktaro, mažyčiai aguonų grūdeliai turi ne vieną sveikatai naudingą savybę.

„Aguonos visą laiką asocijuojamos su cheminių medžiagų grupe – opiatais. Bet jų nereikia bijoti, nors aguonų sėklų nauda sveikatai ne kartą buvo abejojama. Žmonės baiminosi, kad aguonų sėklos gali sukelti tą patį narkotinį poveikį, kokį sukelia kiti aguonų produktai, tačiau iš tikrųjų aguonų sėklos – įspūdingas maistinių komponentų šaltinis“, – pasakoja profesorius.

Naudingos širdžiai ir kraujagyslių sistemai

Aguonų porcijoje yra nemažas linolo rūgšties kiekis. Tai viena iš omega-6 riebalų rūgščių. Žmonės įpratę girdėti apie omega-3 riebalų rūgščių naudą, tačiau, kai omega-6 riebalų rūgščių ne per daug, tai taip pat saugo mūsų širdį.

Pastebėta, kad prieš miegą išgėrus šaukštelį aguonų aliejaus palengvėja nemigos simptomai, nes šis maisto produktas skatina atsipalaidavimą.

„Reikia pažymėti, kad per didelis omega-6 riebalų rūgščių kiekis gali pakenkti. Norint palaikyti širdies sveikatą rekomenduojama išlaikyti tinkamą omega-6 ir omega-3 riebalų rūgščių santykį“, – teigia A. Unikauskas.

Ir raumenims, ir kaulams

Aguonos ir palaiko sveikus kaulus, ir skatina jų vystymąsi. Aguonų sėklose yra geležies, fosforo – tai mineralai, būtini tiek raumenims, tiek kaulams.

Apsaugo nuo vidurių užkietėjimo ir gerina virškinimą

Pasak laidos „Klauskite daktaro“ vedėjo, aguonų sėklose daug maistinių skaidulų, kurios padeda sklandžiai veikti visai virškinimo sistemai, perdirbti suvalgytą maistą, užkirsti kelią vidurių užkietėjimui ir kitoms virškinimo problemoms.

Klauskite daktaro. Aguonos – ne tik kūčiukams gardinti: kokių vertingų savybių turi ši mažytė sėkla?

Gerina smegenų veiklą

„Aguonose yra kalcio, geležies ir magnio, o šie mineralai itin svarbūs norint sureguliuoti smegenų veiklą, neuronų vystymuisi. Jie taip pat naudojami gaminant neuromediatorius“, – sako daktaras.

Prisideda prie raudonųjų kraujo kūnelių gamybos

Aguonos gausios vario ir geležies, o šios medžiagos padeda susidaryti raudoniesiems kraujo kūneliams, kurių trūkumas lemia mažakraujystę.

Įdomus dalykas – pastebėta, kad prieš miegą išgėrus šaukštelį aguonų aliejaus palengvėja nemigos simptomai, nes šis maisto produktas skatina atsipalaidavimą.

Reikėtų rinktis valytas, švarias sėklas, kad išvengtumėte galimų opiatų pėdsakų. Nėščioms moterims patariama vengti aguonų sėklų visą nėštumo laikotarpį.

„Aguonų sėklos yra labai maistingos, nesukelia alergijos, tačiau jų vis tik negalima suvalgyti per daug – ne daugiau 1 arbatinio šaukštelio 3 kilogramam kūno svorio. Tai didelė dozė, bet tai nereiškia, kad galima po tokią dozę vartoti kiekvieną dieną. Kas dar svarbiau – reikėtų rinktis valytas, švarias sėklas, kad išvengtumėte galimų opiatų pėdsakų. Nėščioms moterims patariama vengti aguonų sėklų visą nėštumo laikotarpį“, – patarimais dalijasi gydytojas.

Kulinarijoje dažniausiai aguonų sėklos naudojamos dėl savotiško skonio, jų dedama į įvarius desertinius kepinius, tačiau aguonų sėklas galima panaudoti kur kas plačiau.

Anot A. Unikausko, aguonų nauda neapsiriboja vien teigiamu poveikiu mūsų organizmui: aguonas galima naudoti ir namų SPA procedūroms, nes jos yra puikus odos drėkiklis.

„Reikės vos trijų ingredientų: saujos aguonų sėklų, pieno ir medaus. Sėklas sumalkite, įpilkite lašelį pieno, įdėkite šaukštelį medaus ir viską išmaišykite iki vientisos pastos. Tokį mišinį galite tepti ant veido ir palaikyti 10 minučių“, – pasakoja daktaras.

Laidoje subalansuotos mitybos ekspertė Rita Šilenskienė parodė, kaip pasigaminti aguonų suflė, aguonų saldainių, aguonų blynelių. Plačiau – gruodžio 24 d. laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Klauskite daktaro. Aguonos – ne tik kūčiukams gardinti: kokių vertingų savybių turi ši mažytė sėkla?