Gyvenimas

2020.07.28 20:18

Bakterijos neįžiūrimos, o negalavimai dideli – kam užsikrėsti salmonelėmis rizika didesnė ir kaip nuo jų saugotis?

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2020.07.28 20:18

Salmonelioze galima užsikrėsti ir nuo kito žmogaus, jei jis susirgo lengva salmoneliozės forma ir net nepastebėjo, kad sirgo, teigia LRT TELEVIZIJOS laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas prof. Alvydas Unikauskas. Negana to, negydoma salmoneliozė gali sukelti rimtų komplikacijų: reaktyvų artritą, sąnario uždegimą, audinių infekciją, net meningitą ar endokarditą.

160 tonų – tiek mėsos vasario mėnesį buvo priverstas utilizuoti vienas prekybos tinklas Lietuvoje. Taip nutiko dėl to, kad mėsoje buvo aptiktas salmoneliozės užkratas. „Tuščios parduotuvės mėsos skyriaus vitrinos – retas vaizdas šiandien, tačiau tikrai geresnis nei tas, kurį galėjome pamatyti, jei užkrėsta mėsa būtų patekusi ant tautiečių stalo“, – sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius.

Kaip suprasti, kad užsikrėtėte salmonelioze? Ar yra būdų užkirsti kelią šiai ligai ir kaip ją gydyti? Salmoneliozė – tai liga, kurią sukelia salmonelėmis vadinamos bakterijos. Šios bakterijos sukelia plonosios žarnos uždegimą, o liga paprastai trunka 4–7 dienas.

Daugelis pasveiksta be specifinio gydymo, tačiau kai kuriems bakterijos iš žarnyno gali patekti į kraują, o iš ten – į kitus organus. Tokiu atveju negydoma liga gali baigtis ir mirtimi. Pasak A. Unikausko, tai ypač pavojinga kūdikiams, mažiems vaikams, vyresnio amžiaus žmonėms ir visiems, kurie serga lėtinėmis ligomis, nes jų imuninė sistema nusilpusi.

Kaip pasakoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė, salmonelių būna mėsoje, taip pat ant kiaušinių, nes salmonelių rezervuaras – naminiai ir laukiniai gyvūnai bei paukščiai. Salmonelės taip pat išskiriamos į aplinką su jų fekalijomis, dėl to labai svarbu laikytis asmens, maisto higienos rekomendacijų. Tiesa, salmonelių gali būti net ant vaisių ir daržovių.

„Ant mėsos esančių salmonelių bakterijų plika akimi nepamatysime, nes jos yra labai mažos, tačiau galime pamatyti pakitusias mėsos savybes. Jeigu mėsa neapdorota termiškai, iš jos gali eiti rožinis skystis. Tikrai nėra rekomenduojama valgyti vištienos, iš kurios eina rusvas skystis, kurios pakitusi spalva, kvapas“, – pataria laidos viešnia.

Net jei mėsa užteršta, tinkamai ją termiškai apdorojus – 10 minučių pakaitinus bent 80 laipsnių temperatūroje – salmonelės žūva.

Salmonelioze galima užsikrėsti ir nuo kitų žmonių, nes ir jie gali nešioti šias bakterijas. Taip gali nutikti, jeigu žmogus susirgo, pavyzdžiui, lengva salmoneliozės forma ir net nepastebėjo, kad sirgo. Kitas variantas, kad žmogus prasirgo šia liga, o organizme liko salmonelių. Jeigu toks žmogus nesilaiko higienos rekomendacijų, gamina maistą nenusiplovęs rankų, gali platinti salmoneliozę kitiems asmenims, nors tai nėra dažniausias salmonelių plitimo būdas.

„Per sveikų žmonių skrandžio barjerą, jeigu yra tinkamas skrandžio rūgštingumas, bakterijos dažniausiai nepraeina. Tačiau jeigu yra lydinčių ligų, gali būti pavojus. Inkubacinis periodas – nuo 12 iki 72 valandų. Salmonelės nebijo šalčio ir užšaldytos gali išsilaikyti labai ilgai. Iš šaldiklio ištraukus užšaldytus produktus, kai jie atšyla, 20 laipsnių temperatūra – ypač palanki salmonelėms daugintis“, – faktais dalijasi G. Megelinskienė.

Bakterija – plika akimi nematoma, bet sukeliami negalavimai – dramblio dydžio

Kokie simptomai išduoda, kad užsikrėtėte salmonelioze?

– Pykinimas ir vėmimas

– Galvos ir pilvo skausmai

– Karščiavimas

– Viduriavimas

– Kraujas išmatose

A. Unikausko teigimu, nebūtinai turi būti visi šie simptomai. Gali būti ir taip, kad jausite visus simptomus, tačiau labai blogai nesijausite – kaip organizmas sureaguoja į šias bakterijas, yra individualu.

„Bet, visų pirma, ką reikėtų daryti žmonėms, tai pagalvoti, kokį maisto produktą valgė. Galbūt valgė kavinėje, įtartiną maisto produktą nusipirko iš parduotuvės, o gal tinkamai neapdorojo termiškai, galbūt buvo pasibaigęs galiojimo laikas. Tokiu atveju reikia nedelsiant kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, kad būtų iš karto imtasi priemonių“, – pabrėžia G. Megelinskienė.

Kaip minėta, dažniausiai salmonelioze susergama suvalgius užkrėstos mėsos ir kiaušinių, kurie nenuplauti ar netinkamai termiškai apdoroti. Tačiau yra ir daugiau rizikos faktorių.

Rizika užsikrėsti salmonelioze didesnė, jei:

Keliaujate. Kelionėse rekomenduojama vengti valgyti maistą iš gatvės prekeivių. Taip yra dėl to, kad nežinome, ką perkame, kaip buvo apdorotas maistas.

Laikote naminių paukščių. Jeigu laikote paukščių ar apskritai naminių gyvūnų, turėtumėte atidžiau rūpintis švara, jų išmatomis.

Vartojate antacidus – skrandžio rūgštingumą mažinančius vaistus. Jeigu įtariate, kad jūsų skrandžio rūgštingumas prastas arba nuolat geriate tokius vaistus, tikimybė užsikrėsti yra didesnė.

Sergate uždegimine žarnyno liga. Jei sergate, pavyzdžiui, Krono liga, opiniu kolitu, jei nukentėjusi jūsų skrandžio gleivinė, bakterijoms daug lengviau iš žarnyno pro gleivinės barjerą patekti į kraują, o tai pavojinga.

Vartojate antibiotikus. Tokiu atveju organizmas nusilpsta, gali sutrikti plonosios, storosios žarnų funkcijos. Tada bakterijoms daug lengviau prasiskverbti. Svarbu ir tai, kad atsiranda vis daugiau antibiotikams atsparių salmonelių. Dėl to jos sukelia sunkesnes ligas, kyla pavojus visiems.

Jūsų imunitetas nusilpęs.

Jei salmonelės patenka į kraują, gali išsivystyti viso kūno audinių infekcija, meningitas, jeigu pažeidžiamos galvos smegenys, gali būti endokarditas, kai pažeidžiamas vidinis širdies sluoksnis.

Tad labai svarbu tiek mėsą, tiek kiaušinius prieš vartojimą gerai nuplauti ir tinkamai termiškai apdoroti. Net jei mėsa užteršta, tinkamai ją termiškai apdorojus – 10 minučių pakaitinus bent 80 laipsnių temperatūroje – salmonelės žūva. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė taip pat pataria mėsą, kiaušinius šaldytuve laikyti atskirai nuo kitų produktų.

„Nors paprastai salmoneliozė gyvenimą gadina 4–7 dienas, liga gali komplikuotis. Viena iš apsinuodijimo salmonelėmis komplikacijų yra grįžtamoji uždegiminė liga, dažniausiai pasireiškianti reaktyviu artritu, sąnario uždegimu. Dažniausiai jis išsivysto 20–50 metų vyrams, bet nebūtinai vien jiems, kurie neseniai sirgo bakterine infekcija, pavyzdžiui, buvo apsinuodiję salmonelėmis.

Jei salmonelės patenka į kraują, gali išsivystyti bakteremija, t. y. viso kūno audinių infekcija, gali išsivystyti ir meningitas, jeigu pažeidžiamos galvos smegenys, gali būti endokarditas, kai pažeidžiamas vidinis širdies sluoksnis, dėl to gali išsivystyti širdies yda, būna pažeidžiami vožtuvai“, – aiškina laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas.

Kas padeda gydyti salmoneliozę?

– Skysčiai

„Tai ne visada lengva, tačiau, kai sergate, stenkitės išgerti pakankamai vandens. Gydytojai dažnai rekomenduoja gerti elektrolitų gėrimus ir kitus dehidratacijos skysčius, atstatančius skysčių balansą organizme“, – sako A. Unikauskas.

– Gydytojo paskirti vaistai

– Ligoninė

„Sunkesniais atvejais salmonelėmis apsinuodiję žmonės guldomi į ligoninę, kad būtų nuolat prižiūrimi, ar gauna pakankamai skysčių, maistinių medžiagų, galbūt reikia koreguoti gydymą“, – pažymi daktaras.

– Švara virtuvėje

Ribokite maisto produktus, nuo kurių užsikrėsti salmonelioze rizika didesnė: tai žali kiaušiniai, pusžalė mėsa, paukštiena, žuvis. Viską reikia gerai nuplauti. Jei nuspręsite gerti termiškai neapdorotą pieną ar vartoti jo produktus – rinkitės patikimus tiekėjus. Nepalikite atšilusių produktų kambario temperatūroje. Prieš liesdami maistą nusiplaukite rankas, nuplaukite visus paviršius.

Taip pat nedėkite paruošto maisto ten, kur ką tik buvo žalia mėsa ar kiaušiniai. Lentelė, ant kurios ką tik pjaustėte žalią mėsą, turi būti kruopščiai nuplauta, indai, kuriuose laikėte žalią mėsą ar kiaušinius, taip pat. Mėsą kepkite reikiamoje temperatūroje. Kiekvieną kartą palietę gyvūną prieš gamindami maistą nusiplaukite rankas.

Skaninkite maistą kalendromis – šis prieskonis užmuša salmonelių bakterijas ir padeda apsaugoti maistą nuo bakterijų, kurios gali sukelti apsinuodijimą.

– Žaliųjų citrinų sultys

Šios bakterijos jautrios rūgštims. Žaliųjų citrinų sultys slopina salmonelių dauginimąsi, todėl pravers jų turėti virtuvėje.

– Aktyvinta anglis

Aktyvinta anglis padeda organizmui atsikratyti pavojingų junginių.

– Fermentuoti produktai

Reguliariai vartodami maistą su gerosiomis bakterijomis, kurių gausu, pavyzdžiui, raugintuose produktuose, sustiprinsite savo žarnyno sveikatą. Žarnynas bus daug atsparesnis ligoms.

– Kalendra

Skaninkite maistą kalendromis – šis prieskonis užmuša salmonelių bakterijas ir padeda apsaugoti maistą nuo bakterijų, kurios gali sukelti apsinuodijimą.

– Kai kurie prieskoniai

Maistą nuo salmonelių saugo kai kurie prieskoniai: raudonėlis, čiobrelis, gvazdikėlis, pikantiški prieskoniai, cinamonas, lauro lapai, mairūnas, aliejai. Juos galite naudoti tiek gamindami, tiek valydami maistą. Žinoma, tai neišgydys jūsų nuo salmoneliozės, bet prieskoniai gali būti geras būdas apsaugoti maistą nuo salmonelių.

– Poilsis

„Tai padės greičiau pasveikti. Jei užsikrėtėte, organizmui teks kovoti pačiam, bet jūs jam galite padėti. Pakankamai miego – labai gerai“, – teigia profesorius.

Plačiau – kovo 3 d. laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Bakterija – plika akimi nematoma, bet sukeliami negalavimai – dramblio dydžio
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt