Gyvenimas

2020.07.14 22:40

Kėdainiai išdidžiai pristato Agurkų dieną ir stebina kūrybiškumu: nuo agurkų saldainių iki muilo

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.07.14 22:40

Liepos 14-ąją nuo šiol kėdainiečiai skelbia agurkų diena. Ne vienus metus agurkų šventes rengiantys gyventojai sako, kad dabar bus proga šią dieną minėti ir kituose Lietuvos miestuose.

Agurkų dieną Kėdainių senamiestyje apsilankę vaišinti žaliais, raugintais agurkais, agurkų traškučiais, gėrimais ir saldumynais.

Ne vienus metus agurkų festivalius rengę kėdainiečiai šiemet nusprendė kalendoriuje išrinkti konkrečią agurkų dieną. Pasirinko patį vidurvasarį – liepos keturioliktąją. Ta proga pietų pertraukai miestiečiai ir miesto svečiai sukviesti į agurkų turgelį.

Kėdainiuose – tradicinis turgelis: iš agurkų gaminti ir traškučiai, ir saldainiai

Prie agurkais ir jų produktais nuklotų prekystalių stojo ir verslininkai, ir savo receptų neslepiančios šeimininkės.

„Čia yra specialus kalnaberžietiškas raugimas, mes raugiame su ąžuolo lapais ir dedame garstyčių grūdelių, o grūdeliai tam, kad neatsirastų pelėsis raugiant. Ir gaunasi tokie agurkai“, – apie agurkų rauginimo būdą pasakoja šeimininkė Dalia Kupstienė.

Vienas populiariausių šiandienos agurkų dienos produktų – agurkai su medumi. Tačiau čia galima rasti ir ypatingo agurkų gėrimo, agurkų zefyrų ar net agurkų traškučių.

„Pagal mūsų specialų užsakymą – džiovinukai, vadinami. Normalus produktai, agurkas sutrintas, sumaltas ir išdžiovintas“, – agurkų patiekalus pristato verslininkas Rimantas Mačiulskis.

„Skanu, labai skanu. Dabar su medumi“, – agurkų ir medaus derinį vertina festivalio dalyvė.

Ant prekystalių ir agurkų saldainiai, ledinukai. Dar mažai kam regėtų agurkų zefyrų pavyko įsigyti tik pirmiems atėjusiems.

„Pusvalandis ir nebėra, nežinojom kiek ruoštis, bet kiek prisiruošėm per pusvalandį ir išpirko“, – stebisi verslininkė Kočetova.

Ilgiausia eilė nusidriekė ir prie specialiai šventei sukurto agurkų gėrimo. Jį ruošiantis šefas braukdamas prakaitą vos spėjo plati kokteilius.

Kėdainiai kaip agurkų augintojų kraštas žinomas kelis šimtmečius. Kad apylinkėse auginami agurkai minima dar 17 amžiaus metraščiuose.

„Čia gyveno labai daug žydų ir vyko įvairūs amatai ir vienas iš jų buvo agurkai. Ir mūsų žmonės pas juos net uždarbiavo, taip tokia pradžia ir prasidėjo“, – pasakoja šventės režisierė Daiva Urbonienė.

„Agurkas susietas, susietas ir neatsiejamas nuo Kėdainių. Ir verslininkų naują požiūrį į agurkus vadiname naująją banga. Anksčiau buvo marinuoti, žali, o verslininkai dabar pademonstravo tokį kūrybiškumą, kad dabar tų parduodamų produktų tikrai turime didelę gausą“, – džiaugiasi šventės organizatorė Jorūnė Liutkienė.

Be maisto produktų Kėdainių verslininkai agurkus naudoja ir kosmetikos gamybai. Gaminamas agurkų muilas, kremas, paakių gelis. Agurkų gaminiai populiarėja ir kaip lauktuvės iš Kėdainių.

.