Gyvenimas

2020.07.14 13:01

Policijos naujokas – vos trijų mėnesių vokiečių aviganis Hiro

žiūrėkite reportažą
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.07.14 13:01

Lietuvos policijoje tarnauja apie septyniasdešimt tarnybinių šunų, prie kurių po poros metų prisijungs ir Hiro. Balandį gimęs vokiečių aviganis mokosi dar tik savaitę, tačiau jau dabar puikiai atlieka užduotis.

Nors Hiro dar šiek tiek bijo kitų šunų, jo šeimininkas įsitikinęs, kad mokantis visos baimės bus įveiktos. Po maždaug dvejų metų jis papildys tarnybinių policijos šunų gretas.

Gausiame būryje tarnybinių šunų herojumi tapti sieks ir mažylis Hiro, kurio mokytojas – tikras šunų mylėtojas

„Tai įvadinė jaunų šuniukų programa. Toks sutrumpintas, supaprastintas darinys, kurio metu įgaus pagrindus, kaip siekti to, ką turės įgyti pagrindinio rengimo programoje. Šuniukas pripranta, kad reikia jam vadovautis ne vien tik akimis, bet ir nosimi. Kadangi policijoje tarnybiniai šunys seka kvapą pėdsakų taku, ieškom daiktų, turinčių žmogaus kvapo, sulaikinėjam įtariamuosius. Socializacija labai svarbu, pratinimas prie įvairių dirgiklių, o dirgikliai gali būti bet kas nuo žmogaus, žolės dangos, garso ir panašiai“, – sako Policijos Kinologinės veiklos skyriaus viršininkas Arūnas Petrošius.

Prieš pradėdami mokytis šunys turi atlikti įvairius testus, kurie parodo, ar jie tinkami tarnybai. Kaip pasakoja A. Petrošius, labiausiai atsižvelgiama į šuns genetiką. Tarnybai taip pat ieškoma šunų, kurie turi instinktą persekioti grobį, noriai bendrauja su žmonėmis, adekvačiai reaguoja į aplinkos dirgiklius. Tačiau svarbu, kad tinkamų charakterio savybių turėtų ne tik šuo, bet ir kinologas.

„Turi mylėti gamtą, šiuo atveju šunį, ir norėti su juo bendrauti, jam atsiduoti, susieti su juo. Turi būt viena komanda. Neturi galvoti, kad tai yra darbo įrankis. Tarnybinis šuo tampa mums šeimos narys. Ir mes su juo 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę gyvename kartu, kartu leidžiam laiką, todėl jeigu nebus noro ir nebus to jausmo, kad man yra miela bendrauti su šunimi ir būti su juo, tiesiog tai bus neįmanoma. Anksčiau ar vėliau tas pareigūnas tiesiog nebenorės būti kinologu“, – sako A. Petrošius.