Gyvenimas

2020.07.14 13:53

Keliaujantiems su vaikais – neįprastas, bet saugus ir pigus būdas pažinti apylinkes – šeimų karavanas

LRT.lt2020.07.14 13:53

Šių metų epideminiai iššūkiai privertė ieškoti naujų sprendimų daugelyje sričių, ypač turizmo sektoriuje. Vieną įdomiausių naujovių išbandė ir kartu su profesionalia gide, šeimų karavano sumanytoja Anita Špakauske pristato bendruomenė „Keliaujančios mamos“ – lietuvių šeimoms, ištroškusioms kelionių, siūlomas neįprastas, tačiau saugus būdas keliauti su vaikais ir draugais.

Ilgąjį Liepos 6-osios savaitgalį 10 automobilių ekipažų, kuriuos sudarė 38 keliautojai, iš kurių – net 17 vaikų ir dar vienas keturkojis keleivis šuo, pradėjo analogų Lietuvoje neturinčią kelionę – šeimos, važiuodamos karavanu, per 4 dienas aplankė gražiausias Latvijos ir Estijos vietas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tokiu būdu dalyviai išbandė jau trečiąjį – Estijos – maršrutą ir nuo šiol kvies šeimas ir draugų kompanijas su vaikais vykti į temines išvykas automobiliais po kaimynines šalis su gidu.

Tokios kelionės prilygsta geriausiems kelionių agentūrų pasiūlymams keliaujant po užsienį – dalyviai turi paruoštą maršrutą, programą ir lankytinų objektų sąrašą. Visos šeimos vyksta savo automobiliais, išlaikomas saugus atstumas ir maksimalus komfortas, be to, automobilyje galite vežtis visus savo vaikus, artimų draugų būrelį ar net savo augintinius.

Keliautojus visos autorinės kelionės metu lydi patyrusi gidė Anita Špakauskė, vedanti ekskursijas ir konsultuojanti. Lankytinuose objektuose turistai naudojasi audio gido prietaisais, per kuriuos girdi gido pasakojimą.

Vilma Vainorė, „Keliaujančių mamų“ įkūrėja, tikina, kad norėdami išvengti menkiausių nepatogumų šeimoms, dar prieš pirmąją oficialią bendrą kelionę patys organizatoriai išbandė šią naujovę su bandomąja draugų grupe, po to vyko antrasis turas po Latviją ir trečiajam buvo pasirinkta Estija.

„Viskas išbandyta ir pritaikyta būtent šeimų su vaikais poreikiams, paskaičiuoti sustojimai važiavimo metu, įtraukti vaikams įdomūs objektai. Ryšys su gide tarp ekipažų yra nuolat palaikomas, pasakojama net važiuojant. Ypatinga yra ir gidė, turinti 15 metų patirtį ir su vaikų, ir su šeimų grupėmis“, – pasakoja V. Vainorė.

Toks kelionių būdas šeimai kainuoja pigiau nei analogiška ekskursija autobusu. Be to, keliautojai susidraugauja, per kelias dienas tampa beveik šeima.

„Tai –ypatinga patirtis, vos susipažinę žmonės kelių dienų kelionės metu tampa tarsi viena šeima: rūpinasi vieni kitais kelyje, kartu pusryčiauja ir vakarieniauja, vaikai šėlsta su naujai atrastais draugais, o kai reikia, iškart yra, kas ištiesia pagalbos ranką kopiant į dolomito kalną, padedant pasirūpinti apsirgus ar tiesiog nuleidus kelyje automobilio padangai“, – priduria „Keliaujančių mamų“ įkūrėja.

Gidė ir kelionių vadovė Anita Špakauskė, turinti 15 metų patirties keliaujant ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, pripažino, kad iš pradžių turėjo abejonių, ar pavyks sudominti šeimas. „Mes net neįtarėme, kad šis keliavimo būdas suvilios šeimas leistis į kelionę karavanu.

Puikiai suprantame, kad taip keliaujama lėčiau nei vienu automobiliu, reikia derintis prie kitų. Tačiau kelių karavanų patirtis parodė, kad keliautojai yra bendruomeniški, nori kompanijos ir drąsiai leidžiasi į keliones automobiliu su šeima ir su nepažįstamais žmonėmis“, – pasakoja gidė.

Ilgąjį liepos savaitgalį vyko jau antroji bendra Šeimų karavano ir „Keliaujančių mamų“ ekskursija. Dalyviai leidosi į pažintinę-pramoginę kelionę po Estiją.

Pakeliui į Estiją Šeimų karavanas užsuko ir į lankomas ir turistų pamėgtas vietoves Latvijos pajūryje – aplankė Saulkrastę, apžiūrėjo Vidžemės uolas paplūdimyje.

Antrąją dieną keliautojai tyrinėjo Saremos salą, aplankė Kaali meteoritą, grožėjosi Panga skardžiu ir ošiančia Baltijos jūra. Vaikams daugiausiai džiugesio suteikė Sorve švyturys, į kurį drąsiausieji kopė net ir pučiant stipriam vėjui.

Trečiosios dienos vinimi tapo Rummu karjerų lankymas, kurio metu šeimoms teko pats didžiausias išbandymas – užkopti į dolomito kasyklų suformuotus kalnus. Vakare keliautojai atsiputė viduramžių dvasia alsuojančiame Talino senamiestyje, surengė ir naktinį pasivaikščiojimą nauja uosto krantine.

Kad kelionė mažiausiems keliautojams neprailgtų, grįžimo dieną organizatoriai numatė ypatingą atrakciją – „Ahhaa“ mokslo centrą Tartu. Skaičiuojama, kad visą 4 dienų maršrutą sudarė 1,8 tūkst. km.

Šiuo metu jau suplanuotas ir skelbiamas naujas maršrutas, šįkart į šiaurinės Lenkijos pajūrį. Registracija jau prasidėjo ir ekipažų skaičius yra ribotas – karavane gali važiuoti tik 10 automobilių.

Nuo šiol #seimukaravanas galvoja ir apie tuos, kurie neturi ar negali vairuoti automobilio – vienas autoekipažas karavane į Lenkiją bus 19 vietų mikroautobusas su vairuotoju.

Taip pat skaitykite