Gyvenimas

2020.07.10 11:27

Pirma pasistatė namą, o paskui šiltnamį su prieskonių lentyna ir laisvalaikio oaze lietingoms dienoms

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.07.10 11:27

Iš pradžių – smarkiai per didelis, o dabar – svajonė apie antrą. Taip namų tinklaraštininkė, instagramo paskyros „Livig in a Farmhouse“ autorė Monika Vilčinskaitė sako apie savo kiemo šiltnamį. Kaimo vietovėje prieš trejus metus su šeima įsikūrusi moteris daržui skyrė sklypo trikampį galą ir pasistengė, kad net tokia ūkiška erdvė būtų ne tik naudinga, bet ir jauki.

„Visada pasiduodu įvairiausiems kūrybiniams sprendimams šiltnamyje ir tikrai neauginu vien agurkų ir pomidorų. Žinoma, be jų šiltnamio neįsivaizduoju, bet šiemet pasisėjau baklažanų, kurie jau sukrovė žiedus, dar auginame rūgštynes, kurios man labiau yra dekoratyvios negu naudingos virtuvėje.

Taip pat auginame įvairiausius prieskonius, bazilikus. Auga ir artišokai, kurie neseniai parodė, kad yra smarkiai per dideli ir tikriausiai keliaus į lauką“, – savo derliumi kartu su LRT TELEVIZIJOS žiūrovais džiaugiasi M. Vilčinskaitė.

Ir M. Vilčinskaitė, ir jos vyras mėgsta meistrauti, tad jų darbų yra ir šiltnamyje. Tinklaraštininkė ilgai svajojo apie prieskonių lentyną. Netrukus rado išeitį, kaip ją pasigaminti.

„Lentutėmis užsikalėme paprastos plokštės apačią, pripyliau žemių, susisodinau, ką turėjau, ką nusipirkau. Dabar lentyna mane tikrai labai džiugina, manau, ji gali džiuginti kiekvieną, kad ir balkone. Jai nereikalinga didelė priežiūra, nebūtina didelė erdvė“, – pasakoja M. Vilčinskaitė, iš sekėjų sulaukusi nuotraukų, kad panašią prieskonių lentyną namuose, virtuvėje, balkone įsirengė ir jie.

Kad šiltnamyje būtų malonu ir jauku leisti laiką, M. Vilčinskaitė teigia radusi receptą: neskirti visos erdvės vien daržo funkcijai.

„Kai pradėjome planuoti, iškart žinojau, kad šiltnamyje bus salelė, kurioje bus labai smagu vakarais gerti arbatą. Kai lyja, čia smagu leisti laiką, nes, kaip žinia, mūsų vasara būna gana lietinga. Kai oras nesimpatiškas leisti jį lauke, su vaikais leidžiame laiką čia“, – džiaugiasi moteris.

Todėl jos šiltnamyje auga ne tik daržovės, bet ir žydi gėlės, prisėsti ir pasimėgauti kava kviečia kėdės, staliukas.

Kad reikėtų mažiau ravėti, tinklaraštininkė žemę mulčiuoja nupjauta sklypo žole. Siekiant patogumo ir tvarkos, jos lysvės atskirtos medinėmis lentomis , o takas išgrįstas trinkelėmis.

„Po darbo ir ravėjimo šiltnamyje mėgstu jį išsiplauti. Žinau, kad tai atrodo visiška beprotybė, bet man labai gera, kad žmogus gali čia ateiti ir basas, kad jis čia jaustųsi taip, tarsi čia būtų ir mini oranžerija, ne tik paprastas šiltnamis“, – sako M. Vilčinskaitė.

Daržoves lauke moteris augina pakeltose lysvėse. Tikina, kad taip patogu, mat į sukaltą rėmą tereikia įkloti agrotekstilės, pripilti dirvožemio ir sodinti ar berti sėklas. M. Vilčinskaitė juokiasi: nors vyras kasmet sukala naujų lysvių, tačiau per metus – tik po dvi, kad per daug neįsibėgėtų.

Pasižvalgykite po tinklaraštininkės šiltnamį:

Ir šiltnamis gali būti jaukus: idėjomis dalinasi namų tinklaraštininkė

Ir po šeimos rankomis pastatytą sodybą:

Nuosavas namas – tarsi mokykla: tinklaraštininkės kieme gimsta įvairiausios idėjos
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt