Gyvenimas

2020.07.13 08:09

Masažuotoja papasakojo, kaip pasidaryti savimasažą kojoms su kočėlu, veidui – su šaukštu

LRT RADIJO laida „Vasaros popietė“, LRT.lt2020.07.13 08:09

LRT RADIJO laidos „Vasaros popietė“ rubrikoje „Minutė džiaugsmo“ – masažuotojos Nijolės Petrauskienės pamoka, kaip pasidaryti sau masažą su virtuviniais rakandais – kočėlu ir šaukštu. Specialistė teigia, kad pastaroji procedūra ryte padės atsikratyti patinusio veido, kuris gali atsirasti net dėl vakare užsitepto veido kremo su hialurono rūgštimi.

„Iki kočėlo yra dar keli rekomenduotini žingsniai. Pavargusioms kojoms, svylantiems padams – vėsi vonelė. Merkiame kojas į vėsią vonelę, dar gerai būtų sauja jūros druskos ir pabūname 10–15 minučių. Antras žingsnis – rekomenduoju namuose susirasti butelį. Jis turėtų būti 0,5 l talpos. Atsistojame, vieną pėdą dedame ant butelio, palinkstame į priekį dėl kūno svorio ir voluojame. Tą pačią procedūrą galima atlikti su teniso kamuoliuku, tik su juo tai atlikite atsargiai, stebėkite savo skausmo slenkstį, kad nesukeltume uždegimo, jeigu pėdos labai įtemptos“, – pasakoja specialistė.

Trečias žingsnis – atsigulti ant grindų, pakelti į kojas į viršų, atremti jas į sieną, pritraukti sėdmenis arčiau sienos ir taip pabūti 10 minučių, tačiau tuo pačiu reikėtų į rankas pasiimti kočėlą, geriausia – su dviem rankenėlėmis. Vieną koją sulenkite per kelio sąnarį, kad būtų patogiau pasiekti kitą, kočėlą dėkite prie čiurnos, kuri yra netoli kulno, ir juo nuo čiurnos braukite per blauzdą kelio linkio link. Per kelio linkį braukite labai švelniai, nedarykite spaudimo. Tada galite braukti ir per šlaunį link sėdmens. Taip reikėtų daryti tol, kol jums malonu, komfortiška. Nepamirškite pamaloninti ir antros kojos.

Miegas labai svarbus, ypač nuo 23 val. iki 1 val. Tai skydliaukės laikas – jai būtina ilsėtis.

Kitas būdas atpalaiduoti savo raumenis – su šaukštu. Šis masažas, kaip sako N. Petrauskienė, labiausiai tinka tiems, kurie rytais nubunda patinusiu veidu. Priežasčių, kodėl taip nutinka, gali būti daug: sūri vakarienė, per daug skysčių, alkoholis, moterims – naktiniai kremai su hialurono rūgštimi. Dar viena galima patinusio veido priežastis – bemiegė naktis. „Miegas labai svarbus, ypač nuo 23 val. iki 1 val. Tai skydliaukės laikas – jai būtina ilsėtis“, – pažymi laidos viešnia.

Tad jeigu ryte nubudote patinę, pirmoji rytinė procedūra – masažas su šaukštu: „Pasiimame sriubinį šaukštą, padalijame veidą perpus. Išgaubta šaukšto puse, nugarėle, nuo pasmakrės, kur pagurklis, centro braukiame link ausies spenelio, nuo jo leidžiamės žemyn kaklu iki raktikaulio duobutės. Braukiame šiek tiek priglausdami šaukštą, tarsi norėdami skysčių perteklių nukreipti limfmazgių link.“

Taip kiekvieną veido liniją, zoną reikėtų „palydėti“ raktikaulio duobutės link: braukti nuo smakro zonos link ausies spenelio ir tada kaklu žemyn, braukti nuo lūpų kampučio link ausies vidurio, viršutinio skruostikaulio zoną „palydėti“ link smilkinių. Per akiduobę nebraukite – įstatykite šaukštą į vidinį akies kamputį ir atlikite judesnį, tarsi darytumėte bangą į išorinį akies kamputį, tada braukite link smilkinių ir leiskitės žemyn.

Ar tai tikrai malonu? Masažuotoja tvirtina, kad tikrai taip, svarbiausia – savęs neskriausti. „Jauskite, kiek prie blauzdos glaudžiate kočėlą, prie veido šaukštą, ir mylėkite save“, – pažymi N. Petrauskienė.

Plačiau – birželio 24 d. laidos „Vasaros popietė“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.