Gyvenimas

2020.07.09 21:29

Tarp čiobrelių naudų sveikatai – ir nuotaikos gerinimas, ir gebėjimas kovoti su vėžiu

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2020.07.09 21:29

Pagrindinis čiobrelio komponentas karvakrolis naudingas ne tik saugantis nuo navikų, bet ir jau susirgus, pavyzdžiui, storosios žarnos vėžiu, nes slopina jo ląstelių dauginimąsi. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ profesorius Alvydas Unikauskas sako, kad čiobrelis gali net pakelti nuotaiką, nes didina dopamino, serotonino kiekį smegenyse.

Šios žolelės kvapą ir skonį žino kiekvienas. Apie čiobrelio naudingas savybes mūsų protėviai žinojo dar 3 tūkst. metų iki mūsų eros. Daug metų ši žolelė buvo vyriškumo ir drąsos simbolis. Kokių naudingų savybių turi čiobrelis?

Mažina kraujospūdį ir cholesterolio kiekį kraujyje

Pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prof. A. Unikausko, čiobrelis padeda mažinti ne tik kraujospūdį, bet ir blogojo cholesterolio, trigliceridų kiekį organizme, taip pat padidina gerojo cholesterolio atsargas. Tai viena priežasčių, kodėl gardindami maistą turėtumėte į jį berti ne daugiau druskos, o čiobrelių.

Saugo nuo apsinuodijimo maistu

„Keli tyrimai įrodė, kad čiobreliai gali prailginti mėsos ar kitų kepinių galiojimo laiką, dezinfekuoti įvairias salotas, užkrėstas bakterijomis, pavyzdžiui, šigelija – toks maistas gali sukelti viduriavimą. Įmaišykite šiek tiek čiobrelio į salotų padažus ar marinatus mėsai ir juos išlaikysite ilgiau“, – teigia daktaras.

Karvakrolis – pagrindinis čiobrelio komponentas – turi savybių, saugančių nuo navikų. Vieno tyrimo metu buvo nustatyta, kad karvakrolis ne tik naudingas storosios žarnos vėžio prevencijai, bet ir susirgus šiuo vėžiu slopina storosios žarnos vėžio ląstelių dauginimąsi.

Pakelia nuotaiką

Karvakrolis, esantis čiobreliuose, anot profesoriaus, daro teigiamą įtaką nuotaikai. Vieno tyrimo su gyvūnais metu buvo įrodyta, kad karvakrolis padidina dopamino ir serotonino kiekį smegenyse, taip pat ir hipokampe.

Palaiko gerą imuninę sistemą, padeda kovoti su vėžiu

„Karvakrolis – pagrindinis čiobrelio komponentas – turi savybių, saugančių nuo navikų. Vieno tyrimo metu buvo nustatyta, kad karvakrolis ne tik naudingas storosios žarnos vėžio prevencijai, bet ir susirgus šiuo vėžiu slopina storosios žarnos vėžio ląstelių dauginimąsi, kelionę po kūną. Taip pat čiobreliai pasižymi antioksidaciniu bei uždegimą slopinančiu poveikiu, todėl ši žolelė padeda palaikyti imuninę sistemą“, – aiškina gydytojas.

Apsaugo nuo bronchito ir malšina gerklės skausmą

Nuo senų laikų čiobreliai vartojami gydant įvairias kvėpavimo takų ligas. Vieno iš tyrimų metu čiobreliai buvo vartojami kartu su gebene ir palengvino net 50 proc. kosulio priepuolių. Tyrimai parodė, kad čiobreliuose esantis karvakrolis kovoja su mikrobais, todėl tai puikus pasirinkimas norint numalšinti gerklės skausmą.

Ugnė Siparė: nemeluosiu – į gydomąsias žoleles žiūriu skeptiškai, pirmiausia griebiuosi vaistų

„Vieno tyrimo metu buvo tiriamas čiobrelio poveikis 120-čiai skirtingų bakterijų, buvo tiriami pacientai, sergantys burnos ertmės, kvėpavimo ir šlapimo takų infekcijomis. Šio tyrimo metu paaiškėjo, kad čiobrelis veikia visas šias bakterijas ir netgi tokias, kurios atsparios antibiotikams, todėl, kai skauda gerklę, gerkite šios žolelės arbatas ar čiobrelių tiesiog įberkite į mėgstamas sriubas“, – patarimu dalijasi A. Unikauskas.

Vartojami dideliais kiekiais čiobreliai gali sulėtinti kraujo krešėjimą, todėl itin atsargiai juos vartoti turėtų žmonės, turintys kraujo krešėjimo problemų.

Apsaugo burną ir dantis

Ekstraktai, gaunami iš čiobrelių, naudojami odontologijoje, dedami į dantų pastas, burnos skalavimo skysčius. Šioje žolelėje esantys junginiai gali padėti užkirsti kelią infekcijai burnoje, išlaikyti sveikus dantis, be to, mažina apnašas ir dantų ėduonį.

Čiobrelį galima vartoti tiek žalią, tiek džiovintą. Visiems geriausiai žinoma čiobrelio arbata, tačiau čiobrelis yra ir puikus patiekalų prieskonis, sako daktaras. Laidoje „Klauskite daktaro“ svečiavosi virtuvės šefas Alfas Ivanauskas. Jis pasidalijo keletu patarimų, kaip geriau panaudoti čiobrelius gaminant maistą.

„Vasarą čiobrelį aš mėgstu ne džiovinti, o užšaldyti, nes užšaldytas jis būna intensyvesnio skonio. Šaldytus juos naudoju, kai noriu arbatos arba kai verdu grikius. Kitas dalykas, mes, lietuviai, darome didelę klaidą, kai susmulkiname visą čiobrelį. Patiekalui geriausia naudoti tik čiobrelio lapelius, bet jeigu marinuojate žuvį ar mėsą, tai drąsiai galite naudoti visus, tik prieš tai reikia čiobrelį patrinti tarp delnų, kad išsiskirtų eteriniai aliejai“, – kalba jis.

A. Unikauskas perspėja – nepadauginkite čiobrelių. Jei taip nutiks, tai gali sukelti virškinimo problemų. Žolininkai, jei vartojate kokią nors žolelę, po 7 dienų vartojimo pataria padaryti 3 dienų pertrauką. Taip išvengsite nepageidaujamo šalutinio poveikio.

„Nėščiosioms ir maitinančioms moterims patartina šią žolę vartoti drauge su maistu arba prie maisto, o ne kaip vaistą. Atkreipkite dėmesį, jeigu esate alergiškas raudonėliams, greičiausiai būsite alergiškas ir čiobreliams. Moteris, sergančias krūties, kiaušidžių, gimdos vėžiu, fibroma, endometrioze, ši žolelė gali veikti kaip estrogenas, todėl joms patartina čiobrelių vengti. Vartojami dideliais kiekiais čiobreliai gali sulėtinti kraujo krešėjimą, todėl itin atsargiai juos vartoti turėtų žmonės, turintys kraujo krešėjimo problemų, arba tie, kurie geria atitinkamus vaistus, arba prieš operacijas“, – atkreipia dėmesį profesorius.

Plačiau – kovo 2 d. laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Taip pat skaitykite

Ugnė Siparė: nemeluosiu – į gydomąsias žoleles žiūriu skeptiškai, pirmiausia griebiuosi vaistų