Gyvenimas

2020.07.09 10:45

Dėl pandemijos kitokia Paryžiaus aukštosios mados savaitė kūrėjams tapo išbandymu

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.07.09 10:45

Paryžiuje vyksta aukštosios mados savaitė, bet pandemijos metais ji kitokia nei visada. Mados namams ir dizaineriams šiemet teko pasitelkti ypatingą kūrybiškumą organizuojant kolekcijų pristatymą, kai kuriems užmigti neleido išlikimo klausimai, o kiti kalba apie pandemijos atvertas galimybes mados industrijos pokyčiams.

Aukštosios mados dizaineriui Stephane`ui Rollandui koronaviruso pandemija neleido užmigti, bet jam pavyko užsitikrinti valstybės paramą ir išsaugoti darbo vietas, o nemigos valandas paskirti kūrybai.

„Apsisaugojau kurdamas. Man tai leido pabėgti nuo realybės. Tiesiog piešiau, piešiau, piešiau. Taip ir gimė kolekcija“, – sakė S. Rollandas.

Ją dizaineris šią savaitę pristatė internetu. Negalėdami organizuoti įprastų pristatymų, būtent tokį kelią pasirinko ir kiti dizaineriai.

Paryžiuje vyksta aukštosios mados savaitė: dėl pandemijos šiemet ji – kitokia

„Dior“ mados namai kolekciją pristatė pasirinkę filmo formatą. Nedidelę komandą šiam tikslui sutelkusi vyriausioji dizainerė Maria Grazia Chiuri į pagalbą pasikvietė italų režisierių Matteo Garronę.

Ji kolekciją kūrė namie Romoje, o administracinius reikalus patikėjo dukrai. Nuotoliniu būdu dirbo ir siuvėjos. Į ateljė Paryžiuje visi grįžo tik mėnesio pradžioje, kad sudėtų paskutinius akcentus.

„Manau, darbas, bendras projektas, prie kuriuo dirbome visi kartu, padėjo lengviau viską išgyventi visiems ateljė darbuotojams“, – kalbėjo aukštosios mados dizainerė Maria Grazia Chiuri.

O štai Julienas Fournie karantiną praleido būtent savo ateljė. Jis sako, kad viskam stojus dirbo toliau, bet gavo progą vėl mėgautis pačiu kūrybos procesu.

„Pastarąjį dešimtmetį buvau kaip ratuku bėgantis žiurkėnas, vis nenustojęs bėgti, bėgti, bėgti. Nebeturėjau kada pasimėgauti, pabūti su savo komanda, net apžiūrėti siuvamos suknelės ar parinkti tam tikrų detalių. O viskam stojus gali susitelkti. Tada klausi tikrų klausimų“, – dalijosi aukštosios mados dizaineris Julienas Fournie.

Pavyzdžiui, klausimų, kaip organizuoti žalesnio formato mados savaitę, po kurios neliktų tiek šiukšlių ir taršos, arba kaip didinti mados pasaulio įvairovę.

„Kova už lygybę ir įvairovę visuomenėje ir mados pasaulyje nukeliavo ilgą kelią. Bet šiandien, 2020-aisiais, tas kelias vis dar tolimas. Atėjo metas mums visiems paraginti mados pasaulį spręsti nelygybės klausimą mūsų darbo vietose ir mūsų pramonėje“, – atkreipė dėmesį visame pasaulyje garsus modelis Naomi Campbell.

Mados pramonė vien mados pristatymų forma ir vien Paryžiaus ekonomiką kasmet papildo daugiau nei milijardu eurų.

Taip pat skaitykite