Gyvenimas

2020.07.08 13:56

„Nacionalinė ekspedicija“ stabtelėjo ypatingoje vietoje – vaizdai gniaužia kvapą

žiūrėkite vaizdo įrašą
LRT.lt2020.07.08 13:56

Visai netoli Lietuvos yra vieta, nuo kurios atsiveriantys vaizdai nepalieka abejingų – Saksonijos Šveicarija. Šioje įstabioje vietoje stabtelėję „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviai, žurnalistas Edvardas Kubilius ir gamtininkas Selemonas Paltanavičius, papasakojo ir parodė įspūdingus vietos gamtos kūrinius.

Pirmadienį savo kelionę pradėjusi „Nacionalinė ekspedicija“ skilo į tris dalis. Kaip tiesioginėje transliacijoje iš Saksonijos Šveicarijos pasakoja vienas iš komandos narių E. Kubilius, viena grupė kol kas dar yra Lenkijoje, dvi – Vokietijoje.

„Viena iš grupių – S. Paltanavičiaus vadovaujama gamtininkų grupė. Domimės gamta ir važiuodami iš Lietuvos į Vakarų Europą stabtelėjome Saksonijos Šveicarijoje“, – pasakoja LRT žurnalistas.

Anksčiau šioje vietoje nesilankęs S. Paltanavičius vadina ją savotišku netikėtumu: „Rodos, važiuoji kalvotu, banguojančiu kraštovaizdžiu, auga miežiai, kviečiai, rapsai, kažkur išsimėčiusios trobelės ir staiga... Elbės slėnyje atsiveria nuostabios uolos. Šis geologinis darinys susidarė prieš šimtus milijonų metų, kai smėlėti kraštovaizdžiai buvo išplauti, bet liko bazalto ir granito uolos.“

Šiandien šioje vietoje lankosi daugybė turistų, norinčių pasigrožėti įstabia panorama, kurią užfiksavo ir „Nacionalinės ekspedicijos“ kameros. „Apie tokį grožį papasakoti neįmanoma, būtina jį parodyti“, – patikino S. Paltanavičius.

E. Kubilius sako, kad Saksonijos Šveicarija nėra labai nutolusi nuo Lietuvos: „Vos tik peržvažiuoji Lenkiją, įvažiuoji į Vokietiją, dar neprivažiavus Drezdeno, galima atsidurti tokioje netikėtoje vietoje.“

Vaizdai kaip iš atviruko ir S. Paltanavičiaus bei E. Kubiliaus pasakojimas – vaizdo įraše.

Taip pat skaitykite