Gyvenimas

2020.07.07 17:38

Fortepijoninė muzika skambės ir laive – Gerūta Griniūtė į „Nacionalinę ekspediciją“ išsivežė pianiną

LRT RADIJO laida „Vasaros popietė“, LRT.lt2020.07.07 17:38

Išradingieji „Nacionalinės ekspedicijos“ rengėjai rado būdą, kaip padaryti taip, kad ekspedicininkai galėtų mėgautis fortepijonine muzika. LRT RADIJO laidoje „Vasaros popietė“ šių metų „Nacionalinės ekspedicijos“ naujokė Gerūta Griniūtė pasakoja, kad su ja kartu išvyko elektrinis pianinas, kuris leis muzika mėgautis, kur kelionės dalyviai beatsidurtų.

LRT laidų vedėja, muzikologė, pianistė G. Griniūtė pagaliau atskleidė, kas tas paslaptingasis instrumentas, kuris kartu su ja išvyko į „Nacionalinę ekspediciją“. Tai pianinas, kuriuo žurnalistė gali groti tiesiog kemperyje.

„Kol kas kelionė nuostabi. Šiuo metu esame Lenkijoje ir judame pirmyn. <...> Viso pianino, suprantama, neišeitų pasiimti, bet „Nacionalinės ekspedicijos“ rengėjai yra išradingi, rado būdą, kaip padaryti taip, kad „Nacionalinės ekspedicijos“ metu skambėtų fortepijoninė muzika. Jie pasiūlė elektrinį variantą, galime mėgautis muzika, kur bebūtume – netgi laive“, – pasakoja G. Griniūtė.

Ji keliaudama ne tik groja kūrinius, kuriuos jau moka, bet ir mokosi naujų, o kad neerzintų kolegų, pasiėmė ausines, kurias užsidėjusi gali netrukdydama kitiems panirti į garsų pasaulį. G. Griniūtė džiaugiasi patogia ir gardžia kelione, giria šefus, kurie važiuoja kartu ir gamina maistą ekspedicijos dalyviams.

Suskambus Šv. Jonų bažnyčios varpui, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną savo žygį per Gediminaičių dinastijos valdytas šalis pradėjo šeštosios „Nacionalinės ekspedicijos“ komanda. Gausus susirinkusiųjų būrys liepos 6-ąją laimingo kelio linkėjo jau pažįstamiems ekspedicijos dalyviams, taip pat tiems, kurie su komanda išvyko pirmą sykį, tarp kurių – G. Griniūtė, LRT RADIJO žurnalistas Edvardas Kubilius ir Kęstutis Girnius – pokario metais Vokietijoje išeivių iš Lietuvos šeimoje gimęs žurnalistas ir filosofas, kuris keliaudamas ekspedicijos laivais prisimins pokario pabėgėlių istorijas, o Miunchene papasakos apie darbą „Laisvosios Europos radijuje“.

Viso pianino, suprantama, neišeitų pasiimti, bet „Nacionalinės ekspedicijos“ rengėjai yra išradingi, rado būdą, kaip padaryti taip, kad „Nacionalinės ekspedicijos“ metu skambėtų fortepijoninė muzika. Jie pasiūlė elektrinį variantą, galime mėgautis muzika, kur bebūtume – netgi laive.

Į kelionę taip pat leidosi: vienas iš ekspedicijos sumanytojų, žurnalistas Edmundas Jakilaitis, profesorius Alfredas Bumblauskas, gamtininkas Selemonas Paltanavičius, muzikantas Gabrielius Liaudanskas-Svaras, laidų vedėjas, istorinių knygų autorius Robertas Petrauskas, istorikai: Barbara Stankevič, Simonas Teškevičius, Luka Sinevičienė, Aušra Terleckaitė, someljė Arminas Darasevičius ir kt.

Komanda šiemet leidžiasi į ilgiausią visų laikų „Nacionalinę ekspediciją“ – jau aplankę Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemes Lietuvoje, Baltarusijoje, Lenkijoje ir Ukrainoje, komanda rengiasi į žygį per 16–17 a. Gediminaičių dinastijos valdytas šalis: Vokietiją, Austriją, Slovakiją, Vengriją, Kroatiją, Serbiją. Liepos pabaigoje ekspedicija baigsis viename iš piečiausių Gediminaičių interesų taškų – Rumunijos ir Serbijos pasienyje.

Plačiau – liepos 7 d. laidos „Vasaros popietė“ įraše. Šeštosios „Nacionalinės ekspedicijos“ laidas LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys jau šių metų rudenį. Keliauti LRT TELEVIZIJOS žiūrovus „Nacionalinė ekspedicija“ kviečia ir šią vasarą – pirmadieniais–ketvirtadieniais per LRT TELEVIZIJĄ 21.30 val. rodomi „Nacionalinės ekspedicijos“ laidų kartojimai.

Parengė Indrė Česnauskaitė.


Taip pat skaitykite