Gyvenimas

2020.07.07 14:54

Užmiestyje įsikūrusi šeima nepabijojo imtis namo statybos: savo rankomis per karantiną susirentė ir terasą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.07.07 14:54

Nuosavas namas – tai mokykla, o mes dar tik pirmakursiai, LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ sako namų tinklaraštininkė Monika Vilčinskaitė, prieš dvejus metus su šeima įsikūrusi kaimo vietovėje.

Namą – tokį, apie kokį labai svajojo, – tinklaraštininkė M. Vilčinskaitė su vyru kaimo vietovėje statėsi patys. Pasistatyti ir apsigyventi skubėjo, todėl ieškant spendimų lauko erdvei, skubos jau nebesinorėjo.

Sklypas buvo drėgnas, teko atsivežti daug grunto, tačiau pačio kraštovaizdžio keisti šeima nenorėjo. Ypatingo dizaino, tobulos vejos ar egzotiškų medžių kieme – taip pat. Monika, instagrame rašanti „Living in a Farmhouse“ paskyrą, sako verčiau pasikliaujanti tuo, ką jaučia ir kas tam momentui atrodo tinkama.

„Augo netoliese du berželiai, puikiai ten tiko hamakas, medžiai nebuvo tam sodinti. Kai pradėjome rengtis terasą, reikėjo kasti kelis griovius ir visą gruntą kažkur dėti. Tiesiog pylėme jį į vieną vietą ir pamatėme, kad ten puikiai žiūrėtųsi gėlynas su akmenimis.

Taip ir gimė mano didžiulis vasaros projektas. Nevadinu jo alpinariumu, nes viskas yra išjausta ir padaryta tik intuityviu principu, nesilaikant jokių standartų. Dar dabar nežinau, kas kur pasodinta. Viskas buvo dovanota, atiduota ar kitokiu būdu atkeliavo į mūsų namus“, – apie natūraliai gimusius lauko erdvės sprendimus pasakoja M. Vilčinskaitė.

Tinlkaraštininkė atvira – ne viskas, ką sugalvojo, pasiteisino. Dabar šeima ant buvusių takelių, kuriuos pradžioje apdėliojo akmenimis, bando užauginti žolę.

„Mums atrodė, kad tai – labai protingas sprendimas, naudojome sklype turimus daiktus, t.y. akmenis. Jau tada sulaukiau kelių komentarų, ypatingai iš žmonių, kurie jau turi namus, kad tai yra neprotingas sprendimas“, – prisimena M. Vilčinskaitė.

Kaime šeimai nesinorėjo žemės grįsti trinkelėmis, tad net ir lauko takams nusprendė rinktis medį. Kaip ir šimto kvadratinių metrų terasoms, kurias įrengė patys per karantino laikotarpį.

Turėklai dar laukia savo eilės, tačiau M. Vilčinskaitė pamena, kad dar žiemą galvojo, jog terasą teks įrenginėti visą vasarą, o ja pasidžiaugti galės tik rudenį.

Tinklaraštininkė įsitikinusi – daug ką pasidomėjus galima pasidaryti patiems, ir iškart parodo dar vieną karantino metu gimusį namų projektą – medinius lovelius gėlėms, kuriuos abu su vyru ėmė gaminti iš likusių lentų nuo terasų įrengimo. Juo labiau, kad palanges norėjosi puošti gėlėmis ir iš lauko pusės.

„Visada informaciją galima rasti internete, ten pilna vaizdo įrašų, pamokančių, kaip tai daryti, o visko išmoksti tiesiog darant. Pridarai klaidų, jas taisai. Visada dirbdama prisimenu savo matematikos mokytojo žodžius: kai pavargsta dirbti rankos, pradeda dirbti galva“, – šypteli moteris.

Daržo zoną M. Vilčinskaitė nusprendė įkurti pačiame sklypo gale, o nuo bendros žalios erdvės, užimančios didžiausią kiemo dalį, atskirti ją spygliuočių tvorele.

„Per 10 metų jie turėtų užaugti apie 3 metrus, tada mano daržas pasislėps nuo žalios zonos. Čia likę ir akmenys, kurie buvo klaidingas sprendimas. Jie šitaip dekoratyviai atrodo mano anytos dėka“, – pasakoja moteris.

Projektai ir idėjos savame kieme, ko gero, niekada nesibaigs, sako M. Vilčinskaitė. Toks turbūt ir yra žavesys gyvenant name – jis tampa gyvenimo projektu.

Pasižvalgykite po šeimos rankomis pastatytą sodybą:

Nuosavas namas – tarsi mokykla: tinklaraštininkės kieme gimsta įvairiausios idėjos
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt