Gyvenimas

2020.07.06 16:49

Gausus būrys žiūrovų į kelią išlydėjo šeštosios „Nacionalinės ekspedicijos“ komandą

atnaujinta 17:50
LRT.lt2020.07.06 16:49

Suskambus Šv. Jonų bažnyčios varpui, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, savo žygį per Gediminaičių dinastijos valdytas šalis pradeda šeštosios „Nacionalinės ekspedicijos“ komanda. Gausus susirinkusiųjų būrys laimingo kelio linkėjo jau pažįstamiems ekspedicijos dalyviams, taip pat ir tiems, kurie su komanda išvyksta pirmą sykį.

Profesorius Alfredas Bumblauskas ir Vilniaus universiteto rektorius Rimvydas Petrauskas „Nacionalinės ekspedicijos“ pradžią paskelbė skambindami Šv. Jonų bažnyčios varpu, skambančiu tik išskirtinėmis progomis.

Išlydėta šeštoji „Nacionalinė ekspedicija“: aplankys Gediminaičių valdytas Europos žemes

Popietę kapsėjęs lietus neišgąsdino daugybės žmonių, kurie gausiai susirinko išlydėti ekspedicijos narių į kelią. Vos tik į universiteto kiemą įriedėjo ekspedicijos automobiliai, dangų nutvieskė saulė.

„Nesitikėjome, kad šiandien jūsų susirinks tiek daug, taip pat vykdami į pirmąją ekspediciją nesitikėjome, kad brolybė su istorijos fakultetu tęsis tiek daug metų“, – dėkodamas susirinkusiems sakė vienas iš ekspedicijos sumanytojų, žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Anot jo, komanda šiemet leidžiasi į ilgiausią visų laikų „Nacionalinę ekspediciją“ – jau aplankę Lietuvos didžiosios kunigaikštystės žemes Lietuvoje, Baltarusijoje, Lenkijoje ir Ukrainoje, komanda rengiasi į žygį per 16–17 a. Gediminaičių dinastijos valdytas šalis: Vokietiją, Austriją, Slovakiją, Vengriją, Kroatiją, Serbiją. Liepos pabaigoje ekspedicija baigsis viename iš piečiausių Gediminaičių interesų taškų – Rumunijos ir Serbijos pasienyje.

E. Jakilaitis, prof. A. Bumblauskas, gamtininkas Selemonas Paltanavičius, muzikantas Gabrielius Liaudanskas-Svaras, laidų vedėjas, istorinių knygų autorius Robertas Petrauskas ir kt. į kelią leidžiasi jau ne pirmą kartą. Juos į kelią atėjo išlydėti ir šeimos nariai bei bičiuliai.

Drauge į ekspediciją keliauja ir istorikai Barbara Stankevič, Simonas Teškevičius, Luka Sinevičienė, Aušra Terleckaitė, someljė Arminas Darasevičius.

Pirmą kartą drauge su „Nacionaline ekspedicija“ išvyko LRT žinių žurnalistas Edvardas Kubilius ir LRT laidų vedėja, pianistė Gerūta Griniūtė. Pokalbis su E. Kubiliumi, G. Griniūte ir S. Paltanavičiumi:

Į kelią išlydėta šeštosios „Nacionalinės ekspedicijos“ komanda

Dar vienas „Nacionalinės ekspedicijos“ naujokas – Kęstutis Girnius. Pokario metais Vokietijoje išeivių iš Lietuvos šeimoje gimęs žurnalistas ir filosofas keliaudamas ekspedicijos laivais prisimins pokario pabėgėlių istorijas, o Miunchene papasakos apie darbą Laisvosios Europos radijuje.


Šeštosios „Nacionalinės ekspedicijos“ laidas LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys jau šių metų rudenį. Keliauti LRT TELEVIZIJOS žiūrovus „Nacionalinė ekspedicija“ kviečia iš šią vasarą – pirmadieniais-ketvirtadieniais nuo 21.30 val. rodomi „Nacionalinės ekspedicijos“ laidų pakartojimai.

„Nacionalinės ekspedicijos“ išlydėtuvės – nuotraukų galerijoje.

Taip pat skaitykite