Gyvenimas

2020.07.12 17:24

600 km ir daugiau kaip 60 nepažintų Klaipėdos vietų: „Grynas takas“ kviečia atrasti viską, kas ošia

LRT.lt2020.07.12 17:24

Karantino metu, atsižvelgiant į aktualijas ir galvojant apie lietuvių atostogų planus šiandien, visuomenei pristatoma nauja kampanija „Grynas takas“, kviečianti aplankyti daugiau nei 60 daugelio dar neatrastų objektų Klaipėdos regione. Asociacija „Klaipėdos regionas“ išgrynino lankytinus objektus Klaipėdos regione, esančius po atviru dangumi, ir sujungė juos į naują, 600 km besidriekiantį „Gryno tako“ žemėlapį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tikimasi, kad šie objektai pritrauks išsiilgusius naujovių, vertinančius ekologiją ir tvarų keliavimą bei norinčius išvengti poilsiautojų, vasaros metu besibūriuojančių populiariuose pajūrio objektuose.

„Šia kampanija tikimės pradėti tvaraus turizmo madą Lietuvoje, kad žmonės kuo daugiau laiko leistų gryname ore, kuo mažiau keliautų automobiliais, saugotų gamtą, dalijamės nuostabiai gražiomis Klaipėdos regiono vietomis, kuriose galima saugiai leisti laisvalaikį ar atostogas.

Be to, keliauti gryname ore saugu dėl vis dar išliekančios koronaviruso grėsmės“, – apie „Gryno tako“ idėją kalba asociacijos „Klaipėdos regionas“ vykdančioji direktorė Klaudija Kionies.

Net 600 kilometrų gryno keliavimo

Kampanijos šūkis – „Nenupuššššk“ kviečia Klaipėdos regione pastebėti viską, kas ošia: pušis, jūrą, vėją, susiplanuoti atradimų kupiną kelionę, pailsėti gryname ore. Prie „Gryno tako“ kampanijos jungiasi septynios Klaipėdos regiono savivaldybės.

„Nenupušk“ maršrutas driekiasi per septynias Klaipėdos regiono savivaldybes. Kelionė nuo objekto iki objekto sudaro apie 600 kilometrų. Žygtakiai, piliakalniai, paplūdimiai, parkai, švyturiai, didieji akmenys ir net skaitykla po atviru dangumi – iš viso 65 objektus galima pasiekti įvairiais tvaraus keliavimo būdais: dviračiu, pėsčiomis, baidare, laivais ar kemperiais. Siekiama, kad keliautojai kuo daugiau laiko praleistų gryname ore harmonijoje su gamta.

Kampanijai sukurtas garso takelis

„Grynas takas“ turi ir savo garso takelį, kurį sukūrė muzikinis projektas „Tykumos“. „Bokštai, tiltai, takai ir kiti objektai turi savitą garsą, todėl sugalvojome kurti muziką, pripildytą autentiškų, Klaipėdos regionui būdingų muzikinių intarpų. Šis garso takelis sukurtas tam, kad „Grynas takas“ turėtų ne tik „veidą“, bet ir „balsą“, būtų ne tik grynas, bet ir gyvas.

Siekiame, kad „Gryname take“ apsilankę keliautojai susietų savo įspūdžių vaizdus su garsais, galėtų klausytis muzikos, kuri primena apie jų kraštą net jiems esant toli“, – apie muzikinio takelio turinį kalba „Tykumos“ kūrėjas Kristijonas Lučinskas.

Meditatyvų, beveik valandos trukmės garso takelį planuojantys keliauti „Gryno tako“ maršrutu ar juo jau keliaujantys poilsiautojai gali išgirsti čia:

Daugiau informacijos apie „Gryno tako“ kampaniją ir žemėlapį nuo šiandien galima rasti „Gryno tako“ feisbuke, instagrame arba tinklapyje www.grynastakas.lt.

Taip pat skaitykite