Gyvenimas

2020.07.03 10:48

Mediciną baigęs Laurynas diplomą gavo iš kurjerio: šokau nuo sofos, apsivilkau mantiją, pasidariau šventę

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.07.03 10:48

Diplomas – iš kurjerio rankų. Tokia šiemet buvo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) absolventų šventė. Kaip pasakojo mediciną baigęs Laurynas Kanapeckas, iš buto daugiabučiame jis, atvykus kurjeriui, leidosi vilkėdamas mantiją – nutarė surengti sau mažą šventę ir papokštauti. Vaikinas mano, kad jam ir bičiuliams pasisekė, kad būtent tas kurjeris atvyko: vyras – linksmų plaučių, tad ištarė sveikinimo žodį, paspaudė ranką ir mielai nusifotografavo.

„Pas kitus atvyko liūdnesni kurjeriai, padėjo siuntą prie durų ir pabėgo nesifotografuodami“, – šypsodamasis pasakojo jaunasis medikas.

L. Kanapeckui, kaip ir bendramoksliams, kurjeris įteikė voką, kuriame buvo diplomas, jo priedas, internatūros pažymėjimas, atminties laikmena ir rektoriaus sveikinimo, padėkos laiškas. Vaikinas peržiūrėjo atminties laikmenos įrašą – ten buvo pasakojama LSMU istorija, o pabaigoje paskelbiama absolvento vardas ir pavardė.

„Taip padaryta, kad atrodytų, kad rektorius tau įteikia diplomą“, – pasakojo L. Kanapeckas.

Kad diplomą gaus paštu, studentai sužinojo prieš kurį laiką.

„Per karantiną nesitikėjome, kad galėtų būti kitaip teikiami diplomai, manėme, kad karantinas tęsis. O paskui jis buvo nutrauktas, leista rengti renginius. Bet universitetas vis tiek pasakė, kad viską gausime paštu.

Buvo šiek tiek gaila. Studentai reagavo įvairiai: vieniems tai buvo nesvarbu, kiti piktinosi. Aš gana liberaliai ir ramiai pažiūrėjau: nieko nepakeisi juk, reikia suprasti ir kad universitetas jau buvo nufilmavęs tuos filmukus“, – pasakojo gydytojas.

Kai sužinojo, kad pas jį atvyks kurjeris su diplomu, L. Kanapeckas pagalvojo tiesiog pasiimsiąs siuntinį. Bet nuomojamo buto kambario draugai turėjo mantiją, tad gavęs žinutę, kad kurjeris jau netoli, šoko nuo sofos ir apsirengė mantiją, pasikvietė, kad kas nufotografuotų.

„Mūsiškiam kurjeriui, manau, buvo smagi diena. Nuo ryto vien diplomus dalijo“, – sakė Laurynas, studijas derinęs su paramediko darbu Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stotyje, o dabar svajojantis apie rezidentūrą.

Netikėtumų buvo ir kitų universitetų diplomų įveikimo šventėse. Kelioms studentėms šventė tapo dviguba.

Vilniaus universiteto Filologijos fakultete įvyko piršlybos.

Mylimosios rankos įsimylėjęs vaikinas paprašė ir per Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademijos diplomų įteikimų ceremoniją.