Gyvenimas

2020.07.02 15:30

Kaune – „TEDxKaunas Salon“ pokalbis apie autizmo spektro sutrikimą

LRT.lt2020.07.02 15:30

Pasibaigus karantinui Lietuvoje, „TEDxKaunas Salon“ mažieji renginiai iš diskusijų virtualioje erdvėje transformuosis į gyvus pokalbius tarp dalyvių. Ketvirtadienį, liepos 2 d., dalyviai laukiami erdvėje „Laukas“ prie Kauno soboro (Nepriklausomybės a. 12). Trečio iš aštuonių 2020 m. „Tabu“ renginių ciklo tema – neįgalumas, autizmo spektro sutrikimą turinčių žmonių ir visuomenės pozicija, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Renginio „(ne)GALIA“ prasmė

„Niekas negimsta pašaipūnu, homofobu, ar rasistu“ – mes esame produktas visuomenės, kuri mums įskiepija savo normas ir principus. Nebandant nieko įtikinti kitaip, „TEDxKaunas Salon“ diskusijų esmė – įvardinti ir analizuoti, kas ir kodėl šiandien Lietuvoje yra tabu.

Liepos 2 d. renginyje dalyviai išgirs net tris pašnekovus – psichologę, turinčią 15 metų patirtį dirbant su turinčiais autizmo spektro sutrikimus žmonėmis ir jų šeimų nariais, bei kitus du tarp mūsų gyvenančius pašnekovus, kuriems yra diagnozuotas autizmas.

TED organizacijos tikslas – skleisti dėmesio vertas idėjas („ideas worth spreading“).

Ne pelno siekiančios TED (Technology, Entertainment, Design) organizacijos vardas yra gerai žinomas smalsių, mąstančių, aktyvių žmonių visame pasaulyje. Pirmą kartą 1984 metais įvykusi TED konferencija sujungė technologijų, pramogų ir dizaino sritis, o vėliau išsiplėtė į renginius, aprėpiančius daugelį temų – nuo mokslo iki verslo ir globalinių iššūkių. Dabar TED konferencijose idėjos pristatomos daugiau kaip 100 kalbų, o nepriklausomi TEDx renginiai, organizuojami iniciatyvių savanorių, padeda pažangioms idėjoms sklisti vietos bendruomenėse.

Skirtingai nei didieji TED renginiai, „Salon“ susitikimai ir diskusijos pasižymi trumpesne (iki 4 valandų) trukme bei dalyviams suteikiama galimybe keistis idėjomis su pranešėjais ir tarpusavyje. „Salon“ renginiai sukuria progą intymesnėje aplinkoje diskutuoti pasauliui ir vietos bendruomenei aktualiomis temomis. Nuo 2017 metų organizuodama kasmetines pažangių idėjų konferencijas, pritraukiančias apie 500 dalyvių, 2020-aisiais „TEDxKaunas“ pirmą kartą pradėjo organizuoti kasmėnesinius mažuosius „Salon“ renginius, kad suteiktų daugiau dialogo ir idėjų dalijimosi galimybių vietos bendruomenėje.

Visą informaciją apie „TEDxKaunas“ renginius rasite čia.