Gyvenimas

2020.07.02 14:33

Nepakanka vien mėtyti kamuoliuką, dresuotojai aiškina, kaip tinkamai žaisti su šunimis

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.07.02 14:33

Žaisti su šunimis, sako dresuotoja Rita Jakštaitė, yra būtina, nes bendri žaidimai suartina šunį ir šeimininką, padeda pažinti vienam kitą, moko pasitikėti ir kartu smagiai leisti laiką. O kaip žaisti tinkamai?

Dažna situacija – šuns šeimininkas mėto kamuoliuką, šuo atneša ir taip daug kartų. Tačiau, pasak dresuotojos Ritos Jakštaitės, toks žaidimas dažnam šuniui nėra pats tinkamiausias.

Šunų dresuotoja konstatuoja: žaisti su šunimi – būtina

„Jeigu šuo yra labai intensyvus ir labai mėgsta žaisti kamuoliuku, jis pasidaro tarsi narkomanas. Kai šuo bėga paskui skriejantį kamuoliuką, jo kraujyje išsiskiria labai daug adrenalino ir tam kad adrenalinas išsisklaidytų kraujyje, reikia daug laiko. Jeigu jūs dažnai žaidžiate tokį žaidimą, šuo nuolat yra susijaudinęs, labiau dirglus, vadinasi net ir parėjęs namo, pabėgiojęs, fiziškai pavargęs psichologiškai jis negali nusiraminti. Su kamuoliuku galima žaisti, galima ir pamėtyti. Aš siūlau žaisti paieškos žaidimus. Taip šuo mokosi tvardytis, laukti jūsų komandos kol paleisite, stebėti, kas vyksta“, – sako R. Jakštaitė.

Dresuotoja, renkantis žaislą, ragina atsižvelgti į žaislo dydį. Jis turi būti didesnis už šuns nasrų plotį, kad šeimininkas galėtų saugiai paimti.

Jei šuo žaisdamas urzgia, pašnekovė pataria nesibaiminti, bet pastebėti augintinio kūno kalbą: „Jeigu šuns kūnas atsipalaidavęs, judesiai plastiški, urgzdamas šuo rodo kaip stipriai jis įsitraukęs į žaidimą ir kaip stipriai mėgaujasi bendru žaidimu su jumis.“

Dar vienas svarbus dalykas – pasak pašnekovės, visi žaidimai turi turėti pradžią ir pabaigą, kad šuo negriebtų žaislo iš rankų, kai šeimininkas nepasiruošęs. Ir dar žaisti, teigia dresuotoja turi būti smagu ne tik šuniui, bet ir žmogui.

Taip pat skaitykite