Gyvenimas

2020.07.04 13:09

Vilniuje minima JAV Nepriklausomybės diena: žygiavo paradas, į gatves išriedėjo išskirtiniai automobiliai

papildyta nuotraukomis
LRT.lt2020.07.04 13:09

Sostinėje tęsiasi trečiasis „Atostogų Vilniuje“ savaitgalis, kviečiantis pajusti amerikietišką dvasią. Liepos 4-ąją minint JAV Nepriklausomybės dieną, Gedimino prospektu pražygiavo šventinė eisena, į gatves išriedėjo legendiniai amerikietiški motociklai ir automobiliai, skambėjo JAV ir Lietuvos tautiškos giesmės.

Šventinius liepos 4-osios renginius organizuoja Amerikos verslo rūmai Lietuvoje, prisidedantys ir prie kitų „Amerikietiško savaitgalio“ programos elementų.

„Amerikos verslo rūmai jau 20 metus iš eilės organizuoja JAV Nepriklausomybės dienos šventę Lietuvoje. Džiaugiamės, kad šiemet renginys keliasi iš tradicinės vietos Verkių Rūmų parko tiesiai į Vilniaus širdį – Katedros aikštę. Kviečiame stebėti išskirtinį Liepos 4-osios paradą ir dalyvauti renginiuose visą Amerikietiškų atostogų Vilniuje savaitgalį“, – sakė Amerikos verslo rūmų vykdančioji direktorė Živilė Sabaliauskaitė.

Šeštadienio rytą Gedimino prospektu tarp Lietuvos Respublikos Seimo rūmų ir Vilniaus Katedros vyko paradas, Katedros aikštėje buvo giedami JAV ir Lietuvos valstybės himnai, koncertavo Lietuvos kariuomenės orkestras ir JAV jūrų pėstininkų būrys.

Išsamią amerikietiško savaitgalio renginių programą galite rasti čia.

Vilniaus miesto savivaldybės ir „Go Vilnius“ paskelbta atostogų Vilniuje kampanija kviečia Lietuvos gyventojus apkeliauti pasaulį per septynis savaitgalius. Kas antrą vasaros savaitgalį nuo birželio pradžios Vilnius virsta vis kita šalimi.

Egzotiškų atostogų nuotaiką mieste kurs septynių keliautojų itin pamėgtų šalių kultūros. Vilniuje jau nušurmaliavo itališkas savaitgalis, rytietiški kvapai ir gongo dūžiai nukėlė į Indiją, šį savaitgalį miestą užlies amerikietiška dvasia, eilėje rikiuojasi Prancūzija, Ispanija, Vokietija ir Japonija.

Liepos 4-osios minėjimo akimirkos – nuotraukų galerijoje:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt