Gyvenimas

2020.07.03 21:09

Vilniuje prasidėjo amerikietiškas savaitgalis: Havajų paplūdimį drebino vakarėlis, vyko Holivudo kino vakaras

atnaujinta 22.46
LRT.lt2020.07.03 21:09

Sostinėje prasidėjo trečiasis „Atostogų Vilniuje“ savaitgalis, nukelsiantis į išsvajotąją Ameriką. Šį savaitgalį vilniečių ir miesto svečių lauks vakarėlis Havajų paplūdimyje, Holivudo kino vakaras, gatvėse garuos amerikietiškas maistas, įsikurs net Holivudas!

Vilniečiai ir miesto svečiai visą savaitgalį bus kviečiami jaustis kaip Amerikoje – vyks ne tik koncertai, sporto varžybos, kino vakarai, bet ir šventiniai renginiai, skirti pažymėti JAV Nepriklausomybės dienai, minimai liepos 4-ąją, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Atostogų intro – Havajų tema

Amerikietiškos atostogos sostinėje prasidėjo penktadienį, o ryškiausiais šios dienos elementais tapo amerikietiško maisto degustacijos ir havajietiškas vakarėlis Lukiškių aikštėje. Čia įrengtoje gatvės maisto zonoje buvo galima paragauti kepsnių, dešrainių, mėsainių, gruzdintos žuvies, vaflių, kuriuos ruoš tikri gatvės maisto šefai.

20 val. prasidėjo havajietiškas vakarėlis, kuriame neapsieita be vaisvandenių, havajietiškos muzikos ir šokių. Vakarą vainikavo Holivudo filmas po atviru dangumi. Jo peržiūras Lukiškių aikštėje liepos 3–4 d. dovanoja JAV ambasada Lietuvoje.

Dėmesys JAV Nepriklausomybės dienai

Liepos 4-ąją bus paminėta JAV Nepriklausomybės diena. Šventinius renginius organizuoja Amerikos verslo rūmai Lietuvoje, prisidedantys ir prie kitų „Amerikietiško savaitgalio“ programos elementų.

„Amerikos verslo rūmai jau 20 metus iš eilės organizuoja JAV Nepriklausomybės dienos šventę Lietuvoje. Džiaugiamės, kad šiemet renginys keliasi iš tradicinės vietos Verkių Rūmų parko tiesiai į Vilniaus širdį – Katedros aikštę. Kviečiame stebėti išskirtinį Liepos 4-osios paradą ir dalyvauti renginiuose visą Amerikietiškų atostogų Vilniuje savaitgalį“, – sakė Amerikos verslo rūmų vykdančioji direktorė Živilė Sabaliauskaitė.

Šeštadienio rytą Gedimino prospektu tarp Lietuvos Respublikos Seimo rūmų ir Vilniaus Katedros vyks paradas, Katedros aikštėje bus giedami JAV ir Lietuvos valstybės himnai, koncertuos Lietuvos kariuomenės orkestras ir JAV jūrų pėstininkų būrys.

Išsamią amerikietiško savaitgalio renginių programą galite rasti čia.

Vilniaus miesto savivaldybės ir „Go Vilnius“ paskelbta atostogų Vilniuje kampanija kviečia Lietuvos gyventojus apkeliauti pasaulį per septynis savaitgalius. Kas antrą vasaros savaitgalį nuo birželio pradžios Vilnius virsta vis kita šalimi.

Egzotiškų atostogų nuotaiką mieste kurs septynių keliautojų itin pamėgtų šalių kultūros. Vilniuje jau nušurmaliavo itališkas savaitgalis, rytietiški kvapai ir gongo dūžiai nukėlė į Indiją, šį savaitgalį miestą užlies amerikietiška dvasia, eilėje rikiuojasi Prancūzija, Ispanija, Vokietija ir Japonija.

Amerikietiškų atostogų Vilniuje akimirkos – nuotraukų galerijoje:

Taip pat skaitykite