Gyvenimas

2020.07.10 08:10

Atokių vietų mėgėjai ir tobulų kadrų medžiotojai traukia į apleistą Skersabalių karjerą

LRT.lt2020.07.10 08:10

Nors prie netoli Vilniaus esančio Skersabalių žvyro karjero pasitinka užrašas „Pašaliniams važiuoti ir vaikščioti karjere draudžiama“, tamsiojo turizmo traukos objektas vilioja smalsuolius ir paslaptingų vietų mėgėjus. Nuotykių ieškotojų dėmesį nebeveikiantis karjeras dar labiau patraukė po to, kai vasarį jame buvo filmuojamas „Netflix“ serialas „Stranger Things“.

Užžėlęs karjero vanduo, jame skendintys seni traukinio bėgiai, aplink plaukiojantys žalčiai ir sulaukėjusi gamta – tokį vaizdą galima išvysti maždaug už 30 km nuo Vilniaus esančiame Skersabalių karjere.

Ir net jei įlipti į karjero vandenį išdrįsta ne kiekvienas, pasidaryti instagramo nuotrauką čia – būtina. Lankydamiesi Skersabalių karjere galite užsukti ir ant netoliese ties Papune esančio kabančio tilto per Nerį. Tuo pačiu nuvykite ir prie Skališkių olos.

Skersabalių karjeras traukia ne tik atokesnių vietų mėgėjus ir gero kadro medžiotojus, bet ir kino kūrėjus. Vasarį čia buvo filmuotas „Netflix“ serialo „Stranger Things“ ketvirtasis sezonas. Filmavimo darbai taip pat vyko Lukiškių kalėjime.

Tada serialo režisierius Shawnas Levy žurnalistams kalbėjo, kad didžiausiu iššūkiu tapo sniegas, kuris vasario mėnesį Lietuvoje taip ir neiškrito. „Filmavome puikiose Lietuvos vietose, tačiau kiekviena snaigė, kurią išvysite ekranuose, – dirbtinė, sukurta lietuvių specialiųjų efektų kūrėjų“, – šypsojosi Sh. Levy.

Žvilgsnis į Skersabalių karjerą – nuotraukų galerijoje

Taip pat skaitykite