Gyvenimas

2020.07.14 20:16

„Beatos virtuvėje“ – gardutėlaičiai bulvių ir varškės kukulaičiai

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.07.14 20:16

„Pasižiūri į šaldytuvą ir matai: yra varškės pakelis, likę du kiaušiniai, dar turi kelis kilogramus bulvių. Ką iš jų pagaminti? Visuomet galima tiesiog išsikepti bulvių, pasidaryti kokį nors varškės dažinį ir sau smagiai valgyti. Arba galite pasiruošti štai tokių kukulių“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ vedėja Beata Nicholson ir rodo, kaip pasigaminti bulvių ir varškės kukulaičius.

Šis patiekalas nėra didelė naujovė, sako B. Nicholson, tačiau toks maistas – ir įvairus, ir skanus, ir jaukus, ir pagaminamas iš to, ką galima rasti beveik kiekvienos šeimininkės ar šeimininko namuose.

Šiuos kukulius galima gardinti ir šonine, ir, pavyzdžiui, džiovintais krapais arba špinatais. Renkantis prieskonius, taip pat puikiai tinka metodas „naudok, ką turi“, šypteli B. Nicholson.

Kad patiekalas būtų kuo sveikesnis ir įvairesnis, B. Nicholson naudoja kvietinius ir avižinius miltus bei avižų dribsnius. Jeigu jų neturite – ne problema. Kukuliams puikiai tiks ir jūsų turimi bet kurios rūšies miltai.

„Kukuliukų skonis toks jaukus, naminis, šiltas, malonus. Nežinai, ar čia cepelinai su varške, ar varškėtukai, ar kažkokie močiutės blynai. Pabandykite, jeigu norite kažko naujo iš bulvių ir varškės“, – rekomenduoja B. Nicholson.

Bulvių ir varškės kukulaičiams reikės:

5 didelės bulvės ( daugiau nei 0,5 kg);

1 kiaušinis;

žiupsnis persilado;

žiupsnis muskato;

400–500 g varškės;

50–60 g avižinių dribsnių;

šoninės;

šalavijų lapelių.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Lyg iš močiutės puodų: kvepiantys, gardūs varškės ir bulvių kukulaičiai

Taip pat skaitykite