Gyvenimas

2020.06.30 17:09

Žaislai – ne tik vaikams, bet ir šunims: kaip išsirinkti

žiūrėkite vaizdo įrašą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.06.30 17:09

Žaislai gali būti skirti ne tik vaikams, bet ir šunims. Ką apie juos verta žinoti renkantis, pasakoja šunų dresuotoja Rita Jakštaitė.

Rita Jakštaitė tikina – renkant augintiniui žaislą teka atsižvelgti ne tik į savo, bet ir į keturkojo pomėgius. Skirtingi šunys gali mėgti skirtingo minkštumo žaislus. Jų daugybė – kietesni, minkštesni, su rankenomis, be jų, skirtingų formų ir medžiagų. Renkantis dresuotoja pirmiausia pataria atsižvelgti į žmogaus saugumą.

Augintinis atsidėkos: svarbiausi kriterijai, renkantis žaislą šuniui

„Šunų nasrai yra skirtingo dydžio. Žaislas turi atitikti šuns nasrų dydį“, – sako R. Jakštaitė ir įspėja, kad šuniui reikia duoti tokio dydžio žaislą, kad liktų pakankamai vietos šeimininko rankoms, priešingu atveju čiupdamas keturkojis gali netyčia grybštelti.

Pasak R. Jakštaitės, kuo žaislas ilgesnis, tuo saugiau ir smagiau žaisti.

„Šunys kramtydami patiria laimės hormono išsiskyrimą, todėl žiaumodami žaislus ir kaulus, bet kaulų duoti jiems nereikėtų, jie patiria laimės pojūtį“, – priduria R. Jakštaitė.

Svarbiais dresuotoja vadina ilgesnių rankenų žaislus, skirti augintinio žaidimui su šeimininkui. Taip pat tuos, kurie skirti saugiam kramtymui.

Ne visi šunys, pastebi pašnekovė, moka žaisti su žaislais. Galbūt keturkojai to nebuvo mokyti nuo mažens.

„Tuomet šeimininkui reikia sudominti ir parodyti, kad žaislai primena grobį, kuris bando pabėgti ir kurį labai smagu sugriebti“, – sako R. Jakštaitė.

Paliekant šunį vieną namuose, pašnekovė rekomenduoja palikti jam kramtymui skirtus žaislus ar tuos, į kuriuos dedami skanėstai. Retkarčiais ir tokius žaislus būtina apžiūrėti, ar augintinis jų nepragraužė, ar nesusidaro praryti galimos atplaišos. O kad žaislai augintiniams nepabostų, dresuotoja juos rotuoja – kas savaitę paslepia. Ir dar – kad ir koks puikus žaislas bebūtų, dresuotojos teigimu, šuo daug labiau džiaugsis, jei šeimininkas žais kartu.

Taip pat skaitykite