Gyvenimas

2020.07.03 19:10

Ir gimtadieniui, ir savaitgaliui: „Beatos virtuvėje“ – angliškas Viktorijos „sumuštinis“

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.07.03 19:10

„Minkštas „Viktorijos biskvitas“ – tortas, kuris tinka ir gimtadieniui, ir savaitgaliui, – sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ vedėja Beata Nicholson. – Tradiciškai jis pertepamas braškių uogiene, grietinėle ir papuošiamas braškėmis. Paprasta, bet genialu. Juk patys geriausi dalykai yra paprasti!“

Kepant anglišką gardėsį, naudojamas vienodas kiekis cukraus, kiaušinių ir riebalų. Tai, pasak B. Nicholson, užtikrina solidų, gražų, saldų ir skanų biskvitą, kurį iškepti labai nesudėtinga.

„Svarbiausia taisyklė – nesinervinti ir į viską žiūrėti ramiai. Taip pat svarbu, kad ingredientai būtų kambario temperatūros“, – sėkmingą receptą išduoda B. Nicholson.

Paprastai B. Nicholson toje pačioje formoje kepa du biskvitus, kad nereikėtų jų pjauti, tačiau galima iškepti vieną aukštesnį biskvitą ir perpjauti ji per pusę. Jeigu norite kepti du biskvitus, tačiau neturite dviejų formų, – ne problema. Iškepkite vieną, išimkite jį iš formos, o tuomet kepkite antrąjį.

Puošdami tortą taip pat galite išlaisvinti fantaziją, tačiau kartais genialumas slypi paprastume. „Tortą galima papuošti konditeriniu švirkštu padarant karūnas ir pan., bet kartais paprastai yra gražiausiai. Aš pabarstau torto viršų cukraus pudra ir uždedu keletą braškių“, – dalijasi B. Nicholson.

Tortui „Viktorijos sumuštinis“ reikės:

200 g sviesto;

200 g cukraus;

200 g kvietinių miltų;

4 kiaušiniai;

1 šaukštelis vanilinio cukraus;

1 kupinas šaukštelis kepimo miltelių;

žiupsnis druskos.

Uogienei:

300 g rabarbarų;

800 g braškių;

400 g uogienių cukraus.

Kremui:

250 g maskarponės;

250 ml plakamosios grietinėlės;

keli šaukštai cukraus pudros;

uogų papuošti.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Paprastas, bet genialus Viktorijos „sumuštinis“ – klasikinis tortas su kvapnia braškių uogiene ir minkštu biskvitu

Taip pat skaitykite