Gyvenimas

2020.06.26 11:21

Išsimaudyti raudonoje aguonų jūroje kviečia ir Šiauliai

LRT.lt2020.06.26 11:21

Vos išvažiavus iš Šiaulių, Joniškio kryptimi, netoli Meškuičių plyti raudonomis aguonomis nusėtas laukas. Vietiniai tikisi, kad jo neištiks toks pat likimas kaip netoli Trakų esančio lauko. Kita vertus, nieko nebestebina, kad taip gausiai aguonomis užsisėjęs laukas tapo fotografijos mėgėjų stotele, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Netoli Trakų esantis aguonų laukas praėjusį savaitgalį tapo žinomas bene visoje Lietuvoje. Fotografuotis į jį suplūdo daugybė gyventojų. Tai papiktino lauko šeimininikę, kuri feisbuke skundėsi, kad smalsuoliai trypia jos derlių.

Šiaulių atsakas: džiaugėsi ne ką prastesniu aguonų lauku

10 metų aguonų laukus visoje Lietuvoje fotografuojanti vilnietė Ieva pasakojo, kad iš tiesų – tokio grožio koks, šiemet raudonuoja prie Trakų, nėra mačiusi per visą dešimtmetį.

Pasak jos, gražūs aguonų laukai yra tarp Trakų ir Aukštadvario, Dzūkijoje, netoli Leipalingio ir prie Kapčiamiesčio, taip pat prie Panevėžio, ypač į Upytės ir Krekenavos pusę, bei už Čičinsko kalno.

Žydėti Lietuvoje pradeda ir levandų laukai. 30 kilometrų už Vilniaus esančiame „Levandų uoste“ jau įvyko sezono atidarymo šventė. Biržų rajone esančiame Levandų ūkyje žydėjimo sezono atidarymas, o „Levandų vanagynėje“ Rokiškio rajone – atvirų durų diena vyks birželio 27-ąją.

Lietuvoje esantys levandų laukai:

1. Mockūnai, Vabalninko sen., Biržų r.

2. Kiemeliai, Maišiagalos sen., Vilniaus r.

3. Buikų k., Jašiūnų sen., Šalčininkų raj.

4. Padbuožės k., Utenos r.

5. Vanagynės k. 3, Juodupės sen., Rokiškio r.

Taip pat skaitykite