Gyvenimas

2020.06.23 14:08

Dar vienas traukos objektas – netoli Vilniaus jau žydi levandų laukai

LRT.lt2020.06.23 14:08

Tarp žydinčių augalų mėgstantys fotografuotis gyventojai jau gali vykti į „Levandų uostą“. Vos 30 kilometrų už Vilniaus esančiame ūkyje jau pasklidęs levandų aromatas – laukų žydėjimas prasidėjo.

Kaip portalui LRT.lt pasakojo ūkio „Levandų uostas“ įkūrėja Aurelija Arlauskienė, šiemet levandų žydėjimo sezonas prasidėjo savaite vėliau nei pernai, tačiau originaliai – kvepiančių ir mėlynuojančių laukų pašonėje vyko spektaklis.

Pasak A. Arlauskienės, dėl buvusio karantino šiemet ūkyje turistų gali būti kiek mažiau, tačiau tam ji turi planų, kaip jų daugiau pritraukti: „Ne iš dangaus, ne iš orų, o iš savęs tikimės. Organizuosime keliones po apylinkėse esančius lankytinus objektus, spektaklius.“

Spektaklius ir ekskursijas A. Arlauskienė planuoja organizuoti visą vasarą. Dviejuose jos laukuose auga 11 veislių levandos, iš viso apie 3 tūkst. krūmų.

Birželio 27-ąją Biržų rajone esančiame Levandų ūkyje vyks žydėjimo sezono atidarymas, o „Levandų vanagynėje“ Rokiškio rajone – atvirų durų diena.

Lietuvoje esantys levandų laukai:

1. Mockūnai, Vabalninko sen., Biržų r.

2. Kiemeliai, Maišiagalos sen., Vilniaus r.

3. Buikų k., Jašiūnų sen., Šalčininkų raj.

4. Padbuožės k., Utenos r.

5. Vanagynės k. 3, Juodupės sen., Rokiškio r.

LRT.lt primena, kad šiuo metu šalyje gausiai žydi ir aguonos. Tačiau gyventojai įspėjami netrypti privačių laukų, kurie užtverti stop juostomis ar paženklinti įspėjamaisiais ženklais.

Taip pat skaitykite