Gyvenimas

2020.07.07 21:41

Naudingų medžiagų gausesnio maisto produkto reikėtų paieškoti: kodėl verta į mitybą įtraukti kepenis?

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2020.07.07 21:41

Kartais kepenų vengiama, nes manoma, kad jose daug toksinų, tačiau LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas tvirtina, kad sveiko gyvulio kepenys toksinus skaido, o ne juos kaupia. Pasak gydytojo, įvairių maistinių medžiagų gausios kepenys ypač naudingos dažnai sergantiems arba stiprėjantiems po ligų, nes suteikia energijos.

Kol esame maži, vadovaujamės tik skonio receptoriais. Tada dar nežinome, kad kepenėlės yra supermaistas. Kepenis galima mėgti, galima jų nemėgti, bet jeigu jums rūpi jūsų pačių ir jūsų šeimos sveikata, pagalvokite, kaip būtų galima įtraukti jų į mitybą bent kartą per savaitę, siūlo daktaras.

Išties tokio maistingo produkto turbūt daugiau nėra. Mityboje populiariausios naminių paukščių kepenėlės: vištų, ančių, žąsų. Jos tikrai labai naudingos, tačiau dar geresnis, maistingesnis ir naudingesnis produktas – jaučio kepenys.

„Kepenys jums suteiks jėgos, ištvermės ir energijos. Jos ypač naudingos dažnai sergantiems arba stiprėjantiems po ligų ir traumų, taip pat sergantiems mažakraujyste. Dažna baimė, susijusi su kepenimis, kad kepenyse daug toksinų. Sako, apsinuodysite, jei valgysite daug kepenų. Kokia yra tiesa? Kepenys mūsų organizme, kaip ir gyvulių, skaido toksinus, bet jos jų nekaupia. Toksinai kaupiasi riebaluose, t. y. jeigu gyvulys riebus arba jeigu riebi jo taukinė, ten kaupiasi nuodai. Kepenyse kaupiasi nuodai tik tuo atveju, jeigu jos nesveikos, yra suriebėjusios“, – aiškina profesorius.

Tad nurimkite – jeigu gyvulys buvo šeriamas tikra žole, o ne kokiais nors grūdų mišiniais, ir yra sveikas, jo kepenys tikrai bus be toksinų.

Ko jūsų organizmas gaus, jeigu bent kartą per savaitę pavartosite jaučio kepenų?

– Vitamino B12. Jis būtinas energijai gauti, nervų sistemai, kraujo ląstelių gamybai.

– Geležies. Šią maistinę medžiagą žmogaus organizmas geriausiai įsisavina iš mėsos, o jaučio kepenyse geležies daugiausiai.

– Vitaminų: A (akims), E (širdžiai), D (smegenims, uždegimams slopinti ir t. t.), K2 (būtinas įsisavinant kalcį), C (organizmo dangalams sutvirtinti).

– Seleno, kuris reikalingas skydliaukei, imuninei sistemai.

Vaikai, nesiraukykite: kepenys – vienintelis toks maistingas jėgos, ištvermės ir energijos šaltinis

– Omega-3 riebalų rūgščių. Pagrindinė jų nauda ta, kad tai tikrieji riebalai, pakeičiantys gliukozę, t. y. kai valgome tikruosius riebalus, jie mums padeda atsikratyti noro valgyti netinkamą maistą.

– Kalio.

– Vario, reikalingo kolageno sluoksniui suformuoti, odai bei odos pigmento gamybai, kaulinio audinio formavimui.

– Kofermento Q10, iš kurio gauname energijos.

– Cinko – grožio mikroelemento. Jis taip pat naudingas gerai atminčiai, regėjimui, uoslei.

– Folio rūgšties (vitamino B9). Apie šią medžiagą puikiai žino jaunos moterys, planuojančios susilaukti vaikų. Planuojant nėštumą būtina užtikrinti, kad organizme būtų pakankamai folio rūgšties, kitaip rizikuojama gimsiančio vaiko intelektu. Dar folio rūgštis svarbi gaminant eritrocitus, įsisavinant geležį.

Kaip išsirinkti kepenis, laidoje „Klauskite daktaro“ papasakojo populiarių kulinarinių knygų autorė Nida Degutienė: „Žiūrite, kaip jos atrodo, ir uostykite. Tokius dalykus reikia uostyti: jeigu užuosite ne tą, ką turite užuosti, tikrai suprasite, kad tai blogai. Kepenų kvapas turėtų būti salstelėjęs, ant jų neturėtų būti kokių nors patamsėjimų, suragėjimų. Kepenys turėtų būti vienalytės, gražios, patrauklios akiai.“

Ji priduria, kad prieš gaminant šviežias kepenis jas būtina bent porą valandų pamirkyti šaltame vandenyje jį vis pakeičiant. Mirkant galima įdėti šiek tiek citrinos rūgšties arba acto.

„Kalbant apie jautienos kepenis, mirkau jas piene, o ne vandenyje. Jis ištraukia kartumą ir padaro kepenis šiek tiek malonesnio skonio, panaikina tą įkyroką skonį. Piene kepenis mirkau 2–3 valandas“, – kalba N. Degutienė.

Kulinarė taip pat pasidalijo jaučio kepenų „blynų“ receptu. Patiekalui reikės:

šviežių jaučio kepenų

1 litro pieno (kepenims išmirkyti)

1 nedidelio svogūno

1 skiltelės česnako

2 kiaušinių

apie 3 valgomųjų šaukštų avižų miltų

druskos, pipirų

aliejaus kepti

Kaip gaminti, žiūrėkite vasario 4 d. laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Vaikai, nesiraukykite: kepenys – vienintelis toks maistingas jėgos, ištvermės ir energijos šaltinis