Gyvenimas

2020.06.24 09:58

Norintieji susilieti su gamta traukia į Ignaliną – čia laukia naujas pažintinis takas, 200 ežerų ir „Paukščių kaimas“

LRT.lt2020.06.24 09:58

Ignalina – 200 ežerų kraštas, kurio net trečdalis teritorijos yra miškai. Čia galite keliauti miesto ir miško takeliais, vandens keliais. Ignalinos kraštas vilioja natūralia gamta, vandens pramogomis, turistiniais žygiais valtimis, dviračiais, žiemos sportu, žvejyba, skraidyba ar ramiu poilsiu kaimo sodyboje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Keliaudami po Ignaliną prisilieskite prie istorijos, skriekite virš ežerų, pamatykite kvapą gniaužiančias ežerų ir miškų panoramas, įveikite aukščio baimę, išgirskite gamtos muzikos garsus, atsigaivinkite karštomis vasaros dienomis, svajokite ir įsimylėkite 8 ežerų apsuptą gamtos perlą.

Turizmo naujienos 2020

Šią vasarą Ignalina pasitinka su šūkiu „Ignalina atvira visiems“! Tiek didelių, tiek ir mažųjų turistų laukia vandens ir begalės kitų pramogų, atsinaujinę lankytini objektai, galimybė susilieti su gamta ir pabėgti nuo miesto šurmulio.

Ignalinos rajono svečius nustebins naujos interaktyvios ekspozicijos Bitininkystės muziejuje, Ignalinos miesto paplūdimyje įrengta nauja paplūdimio futbolo aikštelė, šurmuliuojanti ir muzikuojanti Palūšė, du rajonus sujungęs Kačeniškės piliakalnio pažintinis takas, geriausia sveikatinimo vietovė Lietuvoje (EDEN konkurse) Paliesiaus klinika, kur fizinio krūvio terapijos pagalba gydomas ne tik kūnas, bet ir muzikos garsais siela.

Šiemet Ažvinčių kaime atidarytas ir visiškai naujas privatus Valdo Danilevičiaus gamtos muziejus, kuriame galite susipažinti su egzotiškais mūsų planetos gyvūnais.

Ignalinos rajone rasite ir išskirtinių pramogų. Ar teko vairuoti motorinį laivą? Jau netrukus galėsite įgyvendinti šią svajonę ir išbandyti save laivo „Lapė“ kapitono vaidmenyje. Ignalina tapo dar atviresnė ir keliaujantiems elektromobiliais, čia pradėjo veikti pirmoji jų krovimo stotelė. O palikę jį krautis, Jūs tuo tarpu galite pasivaikščioti po miestą „8 ežerų maršrutu“.

Pramogos visai šeimai

Ignalinos rajonas yra puikus pasirinkimas šeimos vasaros išvykai ar atostogoms. Išvystyta turizmo infrastruktūra, pramogų ir paslaugų gausa – viskas, ko reikia turiningam ir patogiam poilsiui. Ilgame Ignalinos rajono lankytinų vietų sąraše sau įdomaus ras kiekvienas, tiek norintis pamatyti, tiek sužinoti, tiek ramiai pailsėti, tiek praleisti laiką aktyviai.

„Paukščių kaimas“ – teminis pasakų kaimas, kuriame vedamos edukacinės ekskursijos įvairaus amžiaus grupėms, vaišinama Paukščių kaime užaugintais produktais. Tai vieta, kur gali pamatyti daugiau paukščių nei kada nors esi matęs ir išgirsti daugiau jų balsų nei kada nors esi girdėjęs.

Žygis per pelkę ieškant paukščių kiaušinių, istorijos apie paukščius didžiausiame Lietuvoje lizde, kiaušinienės kepimas ant laužo ir keptos putpelės pietums – tai tik dalis pramogų ir malonumų, kuriuos patirsite apsilankę Paukščių kaime.

Ginučių vandens malūnas ir malūno kaskada. Daug džiaugsmo poilsiautojams ir keliautojams teikia malūno patvenktas Srovės upelis. Prieš užtvanką susiformavusiame tvenkinyje galima iš arti grožėtis gulbėmis, antimis ir kitais vandens paukščiais. O žemiau užtvankos išplatėjęs upelis – tikra palaima karštą vasaros dieną.

Drąsiausieji gaivinasi po stipria upelio vandens srove, trykštančia iš užtvankos, o kiti – neatsispiria pagundai pabraidyti po smarkiai išplatėjusį, bet labai seklų ir skaidrų upelį. Šalia paplūdimio įrengti suoliukai ir persirengimo kabina. Kitoje gatvės pusėje yra automobilių stovėjimo aikštelė.

Pramogų parkas „Žuvėdra“. Vienintelis parkas Ignalinos rajone, įkurtas 2014 m. Ilgiausias skrydis Lietuvoje per ežerą – net 310 m. į vieną pusę ir tiek pat atgal, aukščiausias taškas startui iš medžio – 22 m. aukščio – visa tai Jūsų laukia „Žuvėdros“ pramogų parke. Parke įrengta apie 30 dviejų lygių rungčių ruožų – žalia ir mėlyna trasos, o mažylių laukia saugios laipynės tinkle.

Atraskite Ežerų kraštą žaisdami

Šią vasarą pasinerkite į vieną gražiausių Lietuvos regionų – Aukštaitiją. Čia tyvuliuoja net 1002 ežerai, nepailsdami čiurlena upeliai, o jiems savo ošimu pritaria šimtamečiai miškai.

Kelionė po šį legendomis apipintą kraštą patiks ir ištroškusiems nuotykių, ir pasiilgusiems vaizdingų panoramų, ir besidomintiems istorija, ir norintiems turiningai praleisti laiką su šeima ar pailsėti nuo skubančio miesto šurmulio.

Aukštaitijos (Anykščių, Molėtų, Ignalinos, Utenos ir Zarasų) rajonų turizmo informacijos centrai pristato bendrą projektą – kelionių žaidimą „Pasinerk į Ežerų kraštą!

Iki rugsėjo 30 d. aplankykite žaidimo organizatorių rekomenduojamas 25 įdomiausias, išskirtines lankytinas vietas Aukštaitijoje ir jose pasižymėkite savo išmaniuoju telefonu. Kiekvieno tai padariusio lauks Ežerų krašto suvenyras, o vienam laimingajam bus įteiktas pagrindinis žaidimo prizas – skrydis oro balionu virš Ežerų krašto dviem asmenims!

Kaip žaisti?

- Žaidimo metu jums bus reikalingas mobilusis telefonas ir mobilieji duomenys prieigai prie interneto arba „Wifi“.

- Išmaniojo telefono interneto naršyklėje atverkite žaidimo puslapį www.1002ezerai.lt.

-Susiplanuokite kelionę/keliones, kad galėtumėte aplankyti visas 25 rekomenduojamas žaidimo vietas ir prie jų pasižymėti.

- Būdami prie konkrečios Žaidimo lankytinos vietos nepamirškite pasižymėti:

○ suraskite maršrute Jūsų lankomą lankytiną vietą;

○ paspauskite ties ja esantį mygtuką „Pasižymėti“;

○ pasižymėti galėsite tik būdami prie to objekto (tai nustatyti leis Jūsų telefono GPS);

○ sėkmingai pasižymėję gausite tai patvirtinantį žalios spalvos pranešimą;

○ nepavykus pasižymėti, gavus raudonos spalvos pranešimą, vadovaukitės telefono ekrane pateiktomis instrukcijomis.

Aplankę visas 25 maršruto lankytinas vietas žaidimo platformoje gausite unikalų prizo kodą, kurį galėsite iškeisti į žaidimo organizatorių įsteigtus prizus ir užregistruoti jį žaidimo pagrindinio prizo lošimui.

Taip pat skaitykite