Gyvenimas

2020.07.03 05:30

Pusės svorio per pusmetį atsikračiusi Daiva bijodavo svertis – svarstyklės tiek nerodė

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2020.07.03 05:30

„Svarstyklės net nerodė tokio svorio“, – vaizdą, kurį matydavo veidrodyje, prisimena Daiva Ragaliauskienė, po skyrybų su vyru supratusi, kad nori atrodyti kitaip. Per pusmetį ji atsikratė beveik pusės savo svorio ir džiaugiasi, kad, ištirpus 80 kg, gyvenimas pražydo naujomis spalvomis. Anksčiau raginę Daivą susiimti, dabar aplinkiniai moters nebeatpažįsta ir klausia: gal jau gana?

„Praėjusių metų skyrybų bumas neaplenkė ir manęs, – savo istoriją portalui LRT.lt pradeda pasakoti Daiva. – Iš pradžių buvo daug streso, net nesinorėjo valgyti, tad pamažu ėmė kristi svoris. Vėliau viskas stojo į vėžes, tačiau supratau, kad nebenoriu būti, kokia buvau.“

Daiva pasakoja visada buvusi stambi, tačiau dėl to niekada nesijautusi prastai – turėjo daug energijos ir nė neįsivaizdavo, kad numetusi pusę svorio jausis taip, kaip jaučiasi dabar.

„Visada svėriau gana daug. Svarstyklės net nerodė tokio svorio, o svertis tiesiog bijodavau. Kai įsigijau svarstykles, jau buvau numetusi apie 20 kg. Pasisvėrus jos rodė 167 kg.

Vis dėlto būdama stambi nesijaučiau blogai. Visada buvau energinga, nebuvau ta, kuriai sunku pasilenkti ar judėti. Žinoma, dabar jau galiu kalbėti kitaip, – nenorėčiau vėl būti tokia, kokia buvau. Jei būčiau žinojusi, kad numetusi svorio jausiuosi taip gerai, seniai būčiau bandžiusi jo atsikratyti“, – su šypsena kalba moteris.

Artimieji ragindavo pasiryžti skrandžio mažinimo operacijai, bet griežtai nusistačiau, kad nieko panašaus nedarysiu.

Aplinkiniai ragino „susiimti“

Iš buvusio vyro Daiva nėsyk negirdėjo replikų dėl savo svorio, tačiau tėvai ir sesuo moterį vis ragindavo susiimti. „Mano tėvai, sesuo vis sakydavo: „Daiva, jau viskas, gana.“ Atsakydavau jiems, kad svorį mesiu tada, kai pati to norėsiu. Artimieji ragindavo pasiryžti skrandžio mažinimo operacijai, bet griežtai nusistačiau, kad nieko panašaus nedarysiu“, – pasakoja Daiva.

Pasak jos, net patys geranoriškiausi ar įkyriausi kitų raginimai mesti svorį nepadės, jei pats žmogus to nenorės. „Žinojau, kad esu stambi, bet blogai dėl to nesijaučiau. Puikiai suprantu ir kitus stambius žmones, kurie nieko nedaro. Jei žmogus pats nenorės, jam niekas nepadės. Net jeigu jis sako, kad nori, bet nieko nedaro, vadinasi, nenori. Tik labai panorėjęs, smarkiai užsispyręs ir tikėdamas savimi gali pasiekti tai, apie ką svajoji.

Man visko pradžia buvo skyrybos, tada supykau ant savęs, pagalvojau, kad sau esu negraži, pasakiau sau, kad nebenoriu būti tokia, kokia buvau, noriu pasikeisti. Ne todėl, kad kažkam patikčiau ar įtikčiau, bet dėl savęs.

Atslūgus išgyvenimams dėl skyrybų, pastebėjau, kad atsirado daugiau laiko sau. Anksčiau visą savo laiką skirdavau šeimai, nuolat sukdavausi prie puodų. Pagal profesiją esu virėja, tad vis norėdavau palepinti namiškius, kepdavau pyragus, tortus. Žinoma, kartu su šeimos nariais valgydavau ir pati.

Būna, kad šeimoje galvoji apie kitus, save nustumi į antrą planą ir gyveni kitų gyvenimą. Po skyrybų pradėjau daugiau galvoti ne apie kitus, o apie save“, – pasakoja Daiva.

Pradžioje tiesiog leisdavau sau pabūti alkanai. Eidama į darbą nesinešdavau pietų, valgydavau tik kartą per dieną, tačiau sočiai: kirsdavau lašinius su pomidorais iš savo šiltnamio, mėsą su daržovėmis.

20 kg nukrito vos per mėnesį

180 kg svėrusi 35-erių Daiva per pusę metų numetė beveik pusę savo svorio – net 80 kilogramų. Į dietologus ar mitybos specialistus moteris sako nesikreipusi – ji tiesiog atidžiai peržiūrėjo savo mitybos racioną ir suprato, kad privalo atsisakyti tam tikrų produktų. Iki tol moteris buvo išbandžiusi krūvą dietų, tačiau jos, kaip neretai nutinka, buvo neveiksmingos.

„Kokių tik dietų aš nesu išbandžiusi. Laikiausi ir grikių dietos, bandžiau gerti ir žalią kiaušinį... Kadangi laikydamasis dietos žmogus kankinasi, natūralu, kad jis greitai sugrįžta prie savo įpročių.

Todėl šįkart atsisėdau ir pagalvojau, ką mėgstu, ką dažniausiai valgau, ir supratau, jog jei noriu, kad kristų svoris, privalau kažko atsisakyti. Nebevalgau miltinių patiekalų, saldumynų, nors pro juos nepraeidavau parduotuvėje, bulvių, nors be jų neįsivaizdavau savo gyvenimo.

Buvo keista gerti kavą be cukraus – nuolat kartojau, kad niekada gyvenime to nedarysiu. Pirmas tris dienas kava buvo neskani, ketvirtą – visai nieko, o vėliau svečiuose man padarė kavos su cukrumi, tai teko ją išpilti. Savaitę nevalgius saldumynų, man jų visai ir nebesinorėjo“, – pasakoja moteris.

Sportuoti nemėgstu, bėgioti man yra kančia, bet mėgstu šokti. Todėl sugalvojau rytais arba vakarais įsijungti muziką ir dvi valandas šokti pagal mėgstamas dainas.

Pradėjusi mesti svorį, iš pradžių Daiva valgydavo vos vieną kartą per dieną – leisdavo, kaip pati sako, pailsėti organizmui. Vieną mėnesį užlipusi ant svarstyklių moteris net aiktelėjo – per mėnesį neteko 20 kg.

„Pradžioje tiesiog leisdavau sau pabūti alkanai. Eidama į darbą nesinešdavau pietų, valgydavau tik kartą per dieną, tačiau sočiai: kirsdavau lašinius su pomidorais iš savo šiltnamio, mėsą su daržovėmis. Vasarą neatsisakydavau ir šašlykų, tačiau juos valgydavau be ryžių ir pomidorų padažo, tik su daržovėmis. Seniau neįsivaizdavau sriubos be šaukšto grietinės, dabar įsidedu šaukštelį“, – pasakoja Daiva.

Šiuo metu Daiva valgo viską – karštą vasaros dieną pasilepina ledais, retkarčiais suvalgo ir cepeliną, bet stengiasi, kad porcijos būtų saikingos. „Nuo vienos ledų porcijos ar cepelino nesustorėsi, bet seniau suvalgydavau ir po penkias porcijas. Svarbu stebėti, ką valgai, – kilogramai auga tada, kai valgai labai daug“, – kalba moteris.

Anksčiau laimės ieškodavau skanesnio maisto gabalėlyje, o dabar džiaugsmą man teikia visai kiti dalykai – džiaugiuosi geresne nuotaika, man lengviau vaikščioti, lengviau gyventi.

Vietoje mankštos – šokiai skambant mėgstamai muzikai

Gyvenant kaime judesio netrūksta, sako Daiva, tačiau papildomai sportuoti ji nemėgsta. Visgi moteris rado širdžiai mielą būdą pajudėti – rytais arba vakarais įsijungia muziką ir dvi valandas šoka.

„Kai atsirado laiko sau, pradėjau norėti vis kažką veikti, judėti. Sportuoti nemėgstu, bėgioti man yra kančia, bet mėgstu šokti. Todėl sugalvojau rytais arba vakarais įsijungti muziką ir dvi valandas šokti pagal mėgstamas dainas.

Po šokių jaučiuosi tarsi po geros treniruotės sporto salėje. Manau, svarbiausia kiekvienam atrasti tai, kas jam patinka. Kažkam bėgiojimas, kažkam – baseinas, šokiai, svarbiausia, kad žmogus rastų būdą pajudėti ir išlieti energiją“, – kalba Daiva.

Šiuo metu moteris džiaugiasi ne tik numetusi kone pusę savo svorio, bet ir gera nuotaika, energija, smarkiai pagerėjusia gyvenimo kokybe. „Seniau prieš miegą, apie 20–21 val., sočiai prisivalgydavau. Šio įpročio atsisakyti buvo bene sunkiausia. Dabar pagerėjo mano miego kokybė, savijauta, jaučiuosi tarsi 20-ies!

Anksčiau laimės ieškodavau skanesnio maisto gabalėlyje, o dabar džiaugsmą man teikia visai kiti dalykai – džiaugiuosi geresne nuotaika, man lengviau vaikščioti, lengviau gyventi. Kai esi stambus, nejauti, kad su savimi nešioji 180 kilogramų, tau atrodo, kad čia normalu.

Dabar galiu sakyti, kad aš iš tiesų gyvenu. Mėgaujuosi kiekviena diena, noriu gyventi ir džiaugiuosi rezultatu, kurį man pavyko pasiekti. Net fotografuotis pamėgau, nors anksčiau pozuodavau tik iki pusės“, – šypsosi Daiva.

Kažkurią dieną pro šalį važiavo seniūnė, klausia: „Daiva, čia tu? Pasirodyk.“ Dukra, sesuo, tėvai irgi manimi didžiuojasi, tik mama sako, kad gal jau pakaks.

Svarstyklės tapo draugėmis

Visą drabužių spintos turinį turėjusi pakeisti Daiva šiuo metu sveria 101 kg, bet tai – dar ne galutinis jos tikslas. „Seniau svarstyklės buvo mano priešės, o dabar – draugės, ant jų lipu kasdien ir rytą, ir vakarą. Laukiu, kol jose pamatysiu išsvajotuosius 99 kg. Tiesa, dabar svoris taip greit nebekrenta, bet svarbiausia, kad skaičiai nebedidėtų“, – sako Daiva.

Moteris juokiasi, kad kai kas jos tiesiog nebeatpažįsta. „Neseniai nuėjau į kaimo parduotuvę, pažįstama pardavėja pagyrė, kad negali manimi atsigrožėti. Kažkurią dieną pro šalį važiavo seniūnė, klausia: „Daiva, čia tu? Pasirodyk.“ Dukra, sesuo, tėvai irgi manimi didžiuojasi, tik mama sako, kad gal jau pakaks“, – juokiasi moteris.

Tačiau gyvenimo džiaugsmą iš naujo atradusi Daiva sako, kad jos kelionė tikslo link dar nebaigta. Ji svajoja atsikratyti dar bent 20 kg, taupo kūno odos šalinimo ir patempimo operacijai. „Man svarbiausia sau patikti ir atrodyti gražiai“, – sako Daiva.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt