Gyvenimas

2020.06.28 09:29

Lietuvių širdis pavergusios „smėlio juostelės“ sugrąžins į vaikystę

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.06.28 09:29

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ nuotoliniu būdu viešėjusi Patricija Žuromskytė-Gadžijeva pasidalijo per karantiną iš naujo atrastų sausainių, vadinamų „smėlinėmis juostelėmis“, receptu. „Kiekvienas šito sausainio kąsnis jus nuneš į gražiausius ir šilčiausius jūsų vaikystės prisiminimus“, – sako ji ir rodo, kaip išsikepti jaukų ir kvapnų gardėsį.

„Šis receptas mano virtuvėje gimė visai neseniai, karantino metu, kada visi norėjome namuose valgyti skaniai, daug ir sočiai“, – „Beatos virtuvėje“ kalbėjo receptu pasidalijusi P. Žuromskytė-Gadžijeva.

Moteris sako, kad šis gardėsis, be abejonės, sužadins nostalgiją ir nukels į senus laikus. „Šitas juostelių receptas mane savotiškai nukėlė į tokius senesnius mokyklinius laikus, kai tą ilgą sausainių juostelę galėdavai nusipirkti mokyklos bufete“, – sako P. Žuromskytė-Gadžijeva.

„Smėlinių juostelių“ gaminimo būdu pasidalinusi P. Žuromskytė-Gadžijeva sausainius daro maždaug 5 cm pločio ir 10 cm ilgio, tačiau priduria, kad juostelių forma ir dydis – kiekvienos šeimininkės fantazijos reikalas, o jeigu norisi, galima kepti ne juosteles, o kvadratėlius ar net trikampėlius.

„Kada norėsite ko nors saldaus prie karšto kavos puodelio, karšto arbatos puodelio ar pieno stiklinės vaikams, manau, šis receptas jums puikiai pasitarnaus“, – sako P. Žuromskytė-Gadžijeva ir rodo, kaip išsikepti sausainius.

Patricijos „Smėlio juostelėms“ reikės:

500 g miltų,

250 g sviesto,

2 kiaušiniai,

1 kupinas šaukštelis kepimo miltelių,

žiupsnis druskos,

150 g cukraus,

apie 300 g aviečių uogienės arba obuolienės,

žiupsnis druskos,

įvairių skrudintų riešutų.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Receptas, verčiantis griebtis už galvos – lietuvių širdis pavergusios nostalgiškos „smėlio juostelės“

Taip pat skaitykite