Gyvenimas

2020.06.09 11:02

Išgirdęs komplimentus, Kauno daugiabučio kiemą puošiantis 80-metis kuklinasi

žiūrėkite reportažą
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.06.09 11:02

Kaune Šilainių mikrorajone praeivių akį traukia medžio ir akmenų skulptūromis išpuoštas devynaukščio kiemas. Jau penkerius metus skulptūras jame stato 80-metis namo pirmininkas. Kaunietis namo kieme jau įkurdino mešką, medinukų šeimą, medinį arklį su vežimu, iš akmenų net sukonstravo namo istorijos skulptūrą.

80-metis Antanas Didžiokas daugiabučio namo kieme Kaune Kuršių gatvėje gali vesti ir ekskursijas. Namo pirmininkas jau penkerius metus teritoriją puošia įvairiomis medžio ir akmens skulptūromis.

Daugiabučio kieme – skulptūros: praeivių akis traukia medžio ir akmenų skulptūromis išpuoštas kiemas

Vienas skulptūras vyras daro pats, medžiagų jos parsiveža iš Rokiškio rajono, savo tėviškės. Kitos atkeliauja iš drožėjų dirbtuvėse.

„Nulūžo šaka, buvo labai negražu, kai negražu tai laikrodį pakabinau, dievulis nubaudė ir tą šaką nulaužė, o po laikrodžiu kažko tai trūksta, tai pasodinai du. Du seneliai – nuobodu, tai pasidarė tokį vaikiuką ir va visi, matai, jau sėdi. Paskutinis dirbinys – dar medžiu kvepiantis vežimas su įmontuotomis kėdžių atkaltėmis ir jį traukiantis arklys – pagamintas iš klevo rąsto, puoštas izoliacinės juostos karčiais ir pakinktais. Akis yra padaryta iš sagos. Mano jauno buvo mėlynos tai ir šitam mėlynas padariau“, – sako A. Didžiokas.

Vos baigęs tvirtinimo darbus Antanas Didžiokas sako per langą nužiūrėjęs, kad į vežimą fotografuotis buvo sulipę keliolika vaikų. Vežimo tvirtumą ir pats išbandė.

Artimiausi kaimynas prie pasikeitusios aplinkos jau įprato, o štai tolimesnių namų gyventojai be komplimentų pro šalį nepraeina.

Kaunietis girdėdamas pagyrimus kuklinasi, sako jų net per daug. Esą visą jaunystę praleidus kaime, net ir gyvenant daugiabutyje aplinka rūpintis norisi.

Iš viso kieme keliolika skirtingų puošybos elementų. Pirmoji skulptūra – jau penkerius metus skaičiuojanti rudoji meška. Ją pastačius viename namo gale nuspręsta, kad ir kitą puošti reikia, taip atsirado rūpintojėlis ir net laiko ratas.

Buvusi smėlio dėžė yra paversta skulptūra Lietuvos šimtmečiui. Prie jos per valstybines šventes tvirtinama trispalvė. Nuo pirmos pastatymo dienos tame pačiame name gyvenantis Antanas Didžiokas dar vieną akmenų statinį skyrė namo istorijai.

Kaunietis džiaugiasi, kad kol kas nė vienas jo darbas nuo piktavalių nenukentėjo. Tačiau sako, kad jei kas ir būtų sugandinta į jo vietą sugalvotų ką pastatyti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt