Gyvenimas

2020.05.26 17:56

Ginekologė: save gerbianti moteris turi tikrintis kartą per metus, save mylinti – kas pusmetį

Gegužės 28-ąją minima Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo diena, kuri kasmet primena moterims, kad pasirūpintų savimi. Gydytoja akušerė-ginekologė Agnė Tarvydienė sako, kad Lietuvoje moterys galėtų rūpintis savo intymiąja sveikata daugiau, tačiau visuomenėje vis dar nepatogu kalbėti šia tema.

Intymiąja sveikata dažnai susirūpinama tada, kai skausmas tampa nepakeliamas, tada paaiškėja, kad liga – pažengusi, sako gydytoja.

Gydytoja primena: pas ginekologą reikia apsilankyti bent kartą per metus

„Ginekologinė patikra kiekvienai moteriai, turi ji nusiskundimų ar ne, turėtų būti bent kartą per metus. Vizitą suplanuoti reikėtų ir pradėjus lytinius santykius, o kas trejus metus paimti onkocitologinį tepinėlį dėl gimdos kaklelio vėžio profilaktikos“, – laidoje „Labas rytas, Lietuva“ priminė A. Tarvydienė.

Ji vardijo, kad dažniausiai moterys į ginekologą kreipiasi dėl makšties uždegimo, mikrofloros, mėnesių ciklo sutrikimų, nereguliarių kraujavimų, pilvo apačios skausmo. Daugelį moterų taip pat domina kontracepcija.

Pasak A. Tarvydienės, save gerbianti moteris ginekologo kabinete turi tikrintis kartą per metus, o save mylinti – kas pusmetį.