Gyvenimas

2020.05.26 17:21

Motyvacija neegzistuoja, daug nuveikti padės tik disciplina

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.05.26 17:21

Komunikacijos ir asmeninio prekės ženklo specialistė Julija Brodskė sako, kad didžiausia bėda yra tai, jog įsivaizduojame, kad motyvacija egzistuoja. O jos, pasak specialistės, paprasčiausiai nėra.

„Mūsų smegenys sukurtos taip, kad visą laiką priešintųsi darbui, skausmui, kančiai ir panašiai. O mes gyvename iliuzijų pasaulyje galvodami, kad viskas yra sukuriama tada, kai mes esame pakilime, įsikvėpę, labai smarkiai motyvuoti, tik tada įvyksta didieji gyvenimo įvykiai, kuriami sėkmingiausi verslai, meno šedevrai. Taip nėra“, – laidoje „Labas rytas, Lietuva“ teigia J. Brodskė.

Komunikacijos specialistė įsitikinusi: motyvacija neegzistuoja – dideli dalykai pasiekiami disciplina

Pasak jos, žmonės daug pasiekia tik dėl disciplinos ir ignoruodami motyvaciją bei faktą, kad reikia sulaukti įkvėpimo. Norint daug nuveikti, reikia priimti sprendimą siekti tam tikrų dalykų ir ties jais dirbti tam tikromis dienomis nustatytu laiku.

„Tai ir duoda didžiausius rezultatus“, – sako J. Brodskė ir išvardija, kokie yra didžiausi produktyvumo vagys. Tai – mobilusis telefonas, elektroninis paštas ir socialiniai tinklai. Tiesa, pasak jos, kartais atrodo, kad nuolat tikrindami telefoną ar paštą mes „multitaskiname“, tačiau ji tvirtina, kad tai yra visiškai neefektyvu.

J.Brodskė rekomenduoja suplanuoti ne tik pačius darbus, kuriuos darysime tą dieną ar savaitę, bet ir tai, kuo vilkėsime, ar kada reikės pertraukėlių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt