Gyvenimas

2020.05.26 19:30

Miške – kaip kvepalų fabrikėlyje: Karmazinų take pražydo aromatingosios blizgės

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.05.26 19:30

Atrodo, kad miške ir vėl veikia parfumerijos fabrikėlis – Karmazinų pažintiniame take pražydo daugiametės blizgės, užpildžiusios miško orą salstelėjusiu ir sodriu žiedų aromatu, portalui LRT.lt sako Neries regioninio parko direktorė Audronė Žičkutė.

Abipus Neries upės, maždaug tarp Vilniaus ir Kernavės plytinčiame Neries regioniniame parke auga retos gėlės – daugiametės blizgės, pasižyminčios itin sodriu kvapu.

„Jos žydi apie porą savaičių, tad savaitgalį užsukusieji pasivaikščioti Karmazinų pažintiniu taku, tikrai galės pasigrožėti vešinčiais sąžalynais bei sodriai saldžiu žiedų aromatu. Beje, šiomis gėlėmis pasigrožėkite parke, tačiau raginčiau jų neskinti ir namo nesivežti“, – portalui LRT.lt pasakojo Neries regioninio parko direktorė A. Žičkutė.

O jei jau susigundysite paklajoti tarp žydinčių blizgių, nepatingėkite pasivaikščioti ir visu 7 km besidriekiančiu Karmazinų pažintiniu taku, vedančiu pro didžiausią Vilniaus apylinkėse pilkapyną, vietą, kurioje Neris išsilieja į plačiausią savo vagą parko teritorijoje, o pakeliui stūkso ir aukščiausias skardis su daugybe laiptelių į jo viršūnę.

Be to, kaip skelbiama Neries regioninio parko svetainėje, keliaujant pažintiniu taku rasite net penkias stovyklavietes su stalais, suolais ir pavėsinėmis, padedančiomis pasislėpti nuo permainingų orų, tad tai puiki vieta iškylai.

Žydinčių blizgių sąžalynais ir Karmazinų pažintiniu taku pasigrožėkite nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.