Naujienų srautas

Gyvenimas2020.05.25 14:59

Anykštėnai kviečia keliauti „Angelų keliu“

LRT.lt 2020.05.25 14:59

Nors karantino sąlygos su lyg kiekviena diena laisvėja, kelionių į užsienį greičiausiai daugeliui teks atsisakyti. Tačiau pergyventi dėl to nėra ko – Lietuva ir įstabios, dar nepažintos jos vietos laukia lankytojų. O šį sezoną tam skiriamas ir ypatingas dėmesys: kviečiama į pažintinius takus, meno galerijas, duris vėl atvėrusias kavines ir parkus. Būtent taip pasiruošė ir Anykščiai – visus miesto gyventojus ir miesto svečius kviečia atrasti „Angelų kelią“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pasak Anykščių menų centro direktoriaus Tomo Tuskenio, „Angelų kelio“ projekto idėja – turistus supažindinti ne tik su visiems gerai žinomomis, populiariomis Anykščių vietomis, bet ir atrasti mažiau lankomus, perliukais vadinamus objektus.

Skatindami Anykščių rajono turizmo paslaugų teikėjų bendradarbiavimą ir smulkiojo verslo palaikymą į projektą įtraukti ne tik lankytini objektai, bet ir maitinimo paslaugas teikiantys verslai. Taip Anykščių krašto svečiai turi galimybę miestą pažinti ir per skonį.

„Anykščių menų centro Angelų muziejaus tęstinis projektas „Surask...Angelų kelias“ vyksta jau nuo 2017 m., bendradarbiaujant su kitais rajono muziejais ir turizmo paslaugų teikėjais. Turistų ir anykštėnų lankomose aktyvaus laisvalaikio praleidimo vietose, muziejuose profesionalūs menininkai kuria angelus: skulptūras, paveikslus, instaliacijas.

Miesto svečiai lanko Anykščius keliaudami „Angelų keliu“, tokiu būdu pramoga sujungiama su menine kūryba. Tiesa, kiekvienais metais kviečiame paragauti ir vietinių gamintų vaišių, užsukti čia esančias kavines bei restoranus. Tai dar vienas puikus būdas patirti ir susipažinti su Anykščių maisto bei gėrimų kultūra. Ją pažinti kviečiame ir šįmet“, – dėstė T. Tuskenis.

Vieno iš projekto iniciatorių ir dalyvio teigimu, tai projektas ir jaunam, ir senam, kurio tikslas ugdyti kultūringą visuomenę, sugebančią matyti, suvokti ir priimti profesionalųjį bei liaudies meną, kartu su profesionalais mokytis patiems kurti ir patirti kūrybos džiaugsmą.

„Kiekviena valstybė pandemijos akivaizdoje šalies kultūros globą laiko garbės ir orumo reikalu bei vienu iš svarbiausių valstybės prioritetų. Tik saugodami, edukuodami išsaugosime savo tapatybę ir perduosime istorinę atmintį taip išsaugodami savo kultūrą ir istoriją.

Tad apsilankyti ir patiems išbandyti šį kelią verta – nuostabios gamtos, literatūros ir meno kūrėjais bei turizmo objektais garsėjantys Anykščiai dabar jau įvardijami ir Angelų miestu, nes čia rasite ne tik svajonių angelą, kuris pildo svajones ir norus, bet galėsite paragauti angelų kavos“, – kvietė Anykščių meno centro vadovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi