Naujienų srautas

Gyvenimas2020.05.29 09:38

„LRT pamokėlės“: visi šios savaitės užsiėmimai – vienoje vietoje

LRT.lt 2020.05.29 09:38

LRT laida „LRT pamokėlės“ skirta ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikams ir 1–4 klasių moksleiviams. Projekto organizatoriai – visuomeninis transliuotojas LRT, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Kultūros ministerija. Iniciatyvos globėja – Diana Nausėdienė. „LRT pamokėlės“ prasideda darbo dienomis 12 val. per LRT TELEVIZIJĄ, portale LRT.lt ir LRT feisbuke.

Pamokėlėse dažniausiai reikės spalvoto popieriaus, pieštukų, flomasterių, akvarelinių dažų, guašo, klijų, lipnios juostelės, vienkartinių lėkštelių, popieriaus, plonos vielutės ir pan.

PIRMADIENIS (gegužės 25 d.)

1. Žodis „akys“. Kiek mes matom spalvų? Kas yra atspalviai? Kiek spalvų mato šuo? Kodėl mes žiūrim į knygą, bet nematom špygos? Mokytojai – Voksas ir Noksas (aktoriai Vytautas Kontrimas ir Julius Žalakevičius).

2. Paukščiai. Kur gyvena paukščiai, ką jie lesa. Ką daryti, jei radote mažą paukštelį ant žemės. Mokytoja Rūta Opanovičienė. Vaikų akademija ir vaikų darželiai „Mažųjų valdos “.

3. Nuosavas automobilis! Visi žinome, kad tuščius butelius reikia priduoti į taromatą. Tačiau kartais galima iš butelių pasigaminti puikiausią... automobilį! Taip, automobilį! Beje, jis net tik įdomiai atrodo, bet ir pats važiuoja! Tam prireiks kelių elementarių priemonių. Mokytojas Paulius Garkauskas.

4. Kas yra knyga. Knygos tai informacijos/žinių klodai, tai įdomybės, tai visiškai naujas, mums dar nepažinus pasaulis. Knygos įdomios tuo, kad skaitytojas gali kartu keliauti po šį pasaulį su knygos herojais/veikėjais. O galima ir pačiam, skaitant knygą, tuo metu kurti savo, kitokią knygos versiją. Išmoksime skaityti knygą ne vienam, o visiems šeimos nariams. Mokytojas – Igoris Vasiliauskas. Viešojo kalbėjimo ir komunikacijos lektorius. Vilniaus verslo kolegijos dėstytojas.

LRT pamokėlės. Spalvų pasaulis, paukščių pažinimas ir automobilis iš tuščių butelių

ANTRADIENIS (gegužės 26 d.)

1. Kelionė aplink pasaulį. Tikslas – žaismingai pažinti žemynus ir vandenynus, atrasti jų išskirtinumus. Mokytoja Rūta Ambrozaitienė. Vaikų akademija ir vaikų darželiai „Mažųjų valdos “.

2. Modelino gamyba. Kalbėsime elektrą ir kaip ji gali padėti atversti knygos puslapį. Išmoksime, kaip pasigaminti elektrai nelaidų plastiliną. Mokytojas dr. Ramūnas Skaudžius (Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto docentas).

3. Kūno kalba – neverbaliniai ženklai. Kiek jie yra svarbūs mums bendraujant ir kaip juos patartina įpinti į verbalinę kalbą. Parodysim kelis pratimus, kaip galime kartu su šeimos nariais lavinti neverbalinę kūno kalbą (veido mimikas, rankų gestus, judesius/vaikščiojimą) ir visą tai derinti skaitant tekstą. Mokytojas – Igoris Vasiliauskas. Viešojo kalbėjimo ir komunikacijos lektorius. Vilniaus Verslo kolegijos dėstytojas.

4. Mankštelė. Šokam ir mokomės angliškai. Klausysim ką mums dainuoja, kartosim žodžius ir darysim judesius kurių prašo dainelė. Mokytoja – Kamilė Narkutė. Pedagogė, trenerė, šokių mokytoja.

LRT pamokėlės. Kėlionė aplink pasaulį, modelino gamyba, kūno kalba bei svarbi mankštelė

TREČIADIENIS (gegužės 27 d.)

1. Žodžiai „saulė“ ir „mėnulis“. Kas didesnis – saulė ar mėnulis? Mėnulio kalendorius. Kas yra protuberantas? Mokytojai – Voksas ir Noksas (aktoriai Vytautas Kontrimas ir Julius Žalakevičius).

2. Emocijos ir jų išlaisvinimas. Tikslas – išmokti tinkamai išreikšti stiprias emocijas: pyktį, liūdesį, džiaugsmą. Mokytoja Rūta Opanovičienė. Vaikų akademija ir vaikų darželiai „Mažųjų valdos“.

3. Labirintas. Kiekvienas namuose gali rasti kartoninių dėžučių, kurios kartais stovi tuščios ir nereikalingos. Prireiks vos keliolikos minučių ir nereikalinga dėžė taps puikiausiu labirintu. Beje, labai įdomu kurti labirintus! Dar nebandei? Čiupk tuščią dėžutę ir pirmyn! Mokytojas Paulius Garkauskas.

4. Kaip lavinti atmintį, kaip mokytis artikuliuotai skaityti, kaip mokytis klausytis ir girdėti. Mokysimės sakyti greitakalbes lietuvių ir anglų kalbomis. Mokytojas – Igoris Vasiliauskas. Viešojo kalbėjimo ir komunikacijos lektorius.

LRT pamokėlės. Saulė ir mėnulis, tinkama emocijų raiška, labirinto gamyba ir greitakalbių pratimai

KETVIRTADIENIS (gegužės 28 d.)

1. Muilo gamyba ir burbulai. Sužinosime, kaip senovėje žmonės gamindavo muilą, pasigaminsime muilo burbulų ir priversime juos kyboti ore. Mokytojas dr. Ramūnas Skaudžius (Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto docentas).

2. Medžiai. Bandysime suprasti, kokie medžiai svarbūs žmogui ir planetai. Ką reiškia medžio simbolis ir kas yra gyvybės medis. Mokytoja Rūta Ambrozaitienė. Vaikų akademija ir vaikų darželiai „Mažųjų valdos“.

3. Istorijų pasakojimas/kūrimas. Kaip svarbu išmokti kurti istorijas, perpasakoti arba interpretuoti jau išgirstas ir perskaitytas. Atliksime pratimą, kuris leis prisiliesti prie istorijos kūrimo „čia ir dabar“. Istorijos lavina vaizduotę, vizualią atmintį, turtina žodyną. Mokytojas – Igoris Vasiliauskas. Viešojo kalbėjimo ir komunikacijos lektorius.

4. Šokis. Susipažinsime, kaip kuriant šokį yra jungiami visi elementai. Mokysimės sukurtam šokiui parinkti muziką ir kostiumus. Mokytoja Birutė Banevičiūtė. Choreografė ir šokio edukologė, socialinių mokslų daktarė. Šokio teatro „Dansema“ meno vadovė.

LRT pamokėlės. Muilo gamyba, medžių svarba ir istorijų pasakojimo menas

PENKTADIENIS (gegužės 29 d.)

1. Emocijų lėlytė. Kaip pasigaminti lėlę, kuri atskleistų jūsų emocijas. Mokytoja Rūta Opanovičienė. Vaikų akademija ir vaikų darželiai „Mažųjų valdos.

2. Sodo praustuvas. Sena, išmesti skirta kriauklė dar gali puikiai tarnauti. Jei ji netinkama namuose, mini lauko virtuvei puikiai tiks! Be to, parodysime, kaip nesudėtingai padaryti, kad ji ne tik stovėtų, bet ir atliktų savo funkciją. Pradedame mini lauko virtuvėlės statybas! Mokytojas Paulius Garkauskas.

3. Kaip lengviau atmintinai išmokti eilėraštį. Kaip pritaikyti įvairius muzikos ritmus ir tempus mokantis teksto atmintinai, kaip gerinti artikuliaciją ir paversti pamokėles ir namuose, ir mokyklėlėje labai linksmu užsiėmimu. Mokytojas – Igoris Vasiliauskas. Viešojo kalbėjimo ir komunikacijos lektorius. Vilniaus Verslo Kolegijos dėstytojas.

4. Mankšta su žaislais. Mokytoja – Kamilė Narkutė. Pedagogė, trenerė, šokių mokytoja.

LRT pamokėlės. Gaminsime emocijų lėlytę, mokysimės greitų būdų išmokti eilėraštį ir sportuosime

Ankstesnes „LRT pamokėles“ galite rasti čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi