Gyvenimas

2020.05.21 16:19

Marija Palaikytė: per karantiną pamėgti namų aprangos elementai išsilaikys ir lauko aprangoje

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.05.21 16:19

Ar pandemijos akivaizdoje mada išliko svarbi? Mados tendencijų analitikė Marija Palaikytė teigia, kad mada yra prisitaikyti gebantis reiškinys, reaguojantis net į pandemiją – štai šiuo, karantino, metu dizaineriai stengiasi sukurti apsaugines kaukes, kurios būtų gražios ir stilingos.

„Kaukės dabar yra neišvengiamybė, tad natūralu, jog žmonės dabar bando prisitaikyti prie situacijos ir netgi atrasti tame kažkokį grožį. Tose grožio paieškose dalyvauja ir kūrėjai, menininkai. Lietuvoje didžioji dalis dizainerių sukūrė savo kūrybos kaukes“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ nuotoliniu būdu sako M. Palaikytė.

Mados tendencijų analitikė: mada gali išlikti net pandemijos sąlygomis

Pasak jos, mada visada prisitaiko prie globalių pokyčių, nesvarbu, kokie jie – kultūriniai, ekonominiai ar kiti – ir reaguoja.

„Keičiantis gyvenimo būdui, keičiantis aktualijoms, keičiasi ir mūsų apranga. Natūralu kad per pandemiją į savo dėvimą aprangą įsileidome vis daugiau sportinių elementų. Ta namų apranga kurį laiką išsilaikys ir mūsų dėvimoje lauko aprangoje. Tiesa, sportinės ir klasikinės mados derinimas aktualus jau ne vienus metus, gal net apie dešimtmetį. O dabar tai tampa ne tik stiliaus, bet ir funkciniu pasirinkimu“, – teigia M. Palaikytė.

Beje, M. Palaikytė pastebėjo, kad per karantiną žmonės atrado daug naujų galimybių, tad kilo klausimas, ar ateityje bus būtina per metus organizuoti tiek skirtingų mados savaičių, išsibarsčiusių po visą pasaulį, kiek jų būdavo anksčiau.