Gyvenimas

2020.05.21 11:04

Izraelio išradėjai siūlo kaukę, kurios nereikia nusiimti valgant ar geriant

žiūrėkite reportažą
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.05.21 11:04

Kai kaukės tampa viešo gyvenimo dalimi, prie to prisitaiko ne tik žmonės, bet ir mados verslas. O išradėjai siūlo naujas priemones, kaip kaukės galėtų būti dar saugesnės ir nereikėtų jų nusiimti valgant.

Kai vis daugiau šalių kaukės privalomos, prie to tenka prisitaikyti ir madai, ir dizaineriams išlaisvinti vaizduotę. Vietoj įprastų medicininių kaukių, jie siūlo elegantiškas, priderintas prie švarko. Drabužių pardavėjai sako, kad tai gali tapti stiliaus dalimi.

Žinios. Parlamentarai tikisi šiandien sulaukti ministro Narkevičiaus pasiaiškinimų

Kaukė gali būti dėvima žaismingai. Ji gali būti linksma, truputį priderinta, kad ši prievolė taptų įdomesnė.

Sveikatos specialistai tik primena, kad medžiaginės kaukės neapsaugo taip, kaip medicininės. Tačiau jos geriau, nei nieko.

Tiems, kas nori daugiau ne stiliaus, o saugumo, – Izraelio išradėjų pasiūlymas. Kaukė, kurios nereikia nusiimti nei valgant, nei geriant.

„Kaukę galite atverti, kai valgote, todėl gana paprasta su jomis eiti į restoranus ar kitose viešose vietose valgyti ir gerti. Tai bus didelis poveikis ekonomikai, nes žmonės galės valgyti, gerti ir apsisaugoti nuo koronaviruso“, – sako išradėjas Asaf Gitelis.

Pasak išradėjo, kaukę galima praverti paspaudžiant svirtį – šis principas panašus, kaip veikia dviračio stabdžiai. Kaukė gali atsiverti ir automatiškai, kai šakutė su maistu priartėja prie jos.

Tiesa valgyti su kauke ledus ar sriubą gali būti sudėtinga.

Išradėjai kaukę jau patentavo ir pradėti masiškai ją gaminti planuoja per porą mėnesių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt