Gyvenimas

2020.05.20 21:18

Vasara Baltijos šalyse: išskirtinio poilsio mėgėjams estai siūlo išsinuomoti visą negyvenamą salą

LRT.lt2020.05.20 21:18

Svajojantiems apie viešnagę negyvenamoje saloje nebūtina belstis į kitą pasaulio kraštą, nes tokią pramogą gali pasiūlyti kaimyninė Estija. Išsiilgusiems privatumo siūloma išsinuomoti Baltijos jūros skalaujamą Vyrelaido (angl. Viirelaid) salą, kurioje vienui vieni galėsite mėgautis jūros platybėmis ir žvaigždėtu dangumi, o galbūt čia panorėsite net atšvęsti vestuves.

Pirmą sykį Vyrelaido sala paminėta dar 16-ame amžiuje. Seniau salos pavadinimas buvo Paternoster, išvertus iš lotynų kalbos reiškiantis „Tėve mūsų“, todėl kalbama, jog visi į ją atplaukdavę svečiai prieš įžengdami į salą sukalbėdavo „Tėve mūsų“.

Maždaug 80 ha dydžio Estijai priklausančios Vyrelaido salos krantus skalauja Baltijos jūra. Salos svečius iš tolo pasitinka ryškiaspalvis vienas seniausių Estijos švyturių.

Saloje iki šiol nėra gyventojų, joje laikinai apsistoja tik švyturio prižiūrėtojas ir pora kitų darbuotojų.

Kaip jau galite numanyti, pasiekti salą galima tik vandeniu. Į ją iš Virtsu ir Kuvaitsu kaimų uostų plukdo motorinės valtys. Nuo jų kelionė iki Vyrelaido salos trunka apie 10 minučių.

Žiemą salą galima pasiekti ir pėsčiomis arba pačiūžomis per užšalusią jūrą, o vasarą – irklente arba pasikinkius jėgos aitvarą.

Šalia švyturio prižiūrėtojo namo įkurtas ir tikras rojaus kampelis privatumo išsiilgusiems svečiams. Salos vilose įrengti miegamieji, svetainės, terasos. Pro visų kambarių langus atsiveria užliūliuojantys Baltijos jūros vaizdai.

Tiems, kuriems norisi daugiau egzotikos ir naujų potyrių, siūloma nakvynė stikliniame kupole. Pro jį galima grožėtis ne tik jūros platybėmis, bet ir žvaigždėtu nakties dangumi.

Na, o norintiems išsimiegoti „vidury niekur“, siūloma apsistoti salos laukymėje stovinčiuose vos kelių kvadratų namukuose su lova ir atskiru dušu bei tualetu.

Išrankesni salos lankytojai gali atsikvėpti burbulinėje vonioje, išsikaitinti pirtyje. Į salą plūsta ir pavieniai lankytojai, ir ištisos svečių grupės. Kai kurie čia pasirenka atšvęsti vestuves, gimtadienius ar paminėti kitas progas.

Be poilsio laukinės gamtos apsuptyje ir vandens pramogų, salos svečiams siūloma dar viena pramoga – ruonių stebėjimas. Netoliese salos, kurią lengvai pasieksite irklente, įsikūrusi ruonių perykla, kurioje nuolat būriuojasi 50–100 ruonių ir ruoniukų. Saloje siūloma ir žvejybos įrangos nuoma. Čia lengvai sugausite lydeką ar ešerį!

Panašu, jog kol kas šią Estijos salą išties galima vadinti žmonių neatrastu kampeliu. Nuo 2016 m. ją aplankė vos daugiau kaip 6 tūkst. lankytojų, o vestuves čia atšventė tik 9 poros.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.