Gyvenimas

2020.05.18 18:18

Netradicinė mokslų baigimo šventė Vilniuje: diplomas – į automobilį, vietoj plojimų – signalizavimas

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2020.05.18 18:18

Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos absolventai pirmadienį baigė mokslo metus. Turėjo būti surengta ir įprastinė diplomų įteikimo šventė, bet tą uždraudus bendruomenė nepasidavė – sugalvojo, kad gali šventę surengti savaip.

„Kadangi šią savaitę palengvintos karantino sąlygos, tai nusprendėme, kad tikrai liūdna mokiniui ateiti vienam į tuščią mokyklą ir po vieną išdavinėti diplomą. Todėl nusprendėme padaryti išskirtinį teikimą mokyklos autodrome“, – sakė Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos direktorė Elena Pelakauskienė.

Absolventai surengė netradicinę studijų baigimo šventę: svarbiausias jos akcentas – padėka mokytojams

Diplomai absolventams buvo teikiami paeiliui privažiuojant – įduodami tiesiai į automobilį. Atsidėkodami pedagogams už suteiktas žinias absolventai ant dėvimų pirštinių buvo užsirašę „ačiū“. Beje, šventėje nuolat aidėjo ir automobilių garsiniai signalai.

Diplomų teikimo ceremonijos pabaigoje absolventams buvo paruošta šlapia, slidi kelio danga. Pasak E. Pelakauskienės, ji skirta tam, kad baigę mokslus jaunuoliai suprastų, kaip gyvenime reikia suvaldyti save, kai yra ekstremali situacija: „Mes suteikėme galimybę gavus diplomą pravažiuoti ekstremaliomis sąlygomis. Manau, ne viena gyvenime situacija jiems bus įvairi, ekstremali, tai čia yra kaip pradžia naujo gyvenimo etapo.“