Gyvenimas

2020.05.18 16:52

Kavos ruošimo receptas, per karantiną užvaldęs visą pasaulį

LRT.lt2020.05.18 16:52

Kava ne vienerius metus visame pasaulyje varžosi su arbata dėl populiariausio gėrimo titulo, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Kava nėra sezoninis gėrimas, kurį, pavyzdžiui, gertume norėdami sušilti žiemą. Ją žmonės mielai geria visus metus. Daugeliui jau įprasta savo rytą pradėti nuo juodos kavos ar espresso puodelio. Atšilus orams kavos populiarumą palaiko patys įvairiausiai kavos gėrimai ir kokteiliai. Vienas paprasčiausių – espresso kavos puodelis, sumaišytas su ledukais ir toniku pagal skonį“, – sako „Maximos“ gamybos vadovė Brigita Baratinskaitė.

Pasak jos, pastaruosius kelerius metus vis stiprėja tendencija gerti šaltai brandintą kavą, kuomet užuot užplikę maltas kavos pupeles karštu vandeniu, užpilame kavą šaltu virintu vandeniu ir paliekame bent 16 valandų pastovėti.

„Tokiu būdu karštis pakeičiamas ilgu brandinimo laiku. Laukimo rezultatas – švelnesnio skonio, net šiek tiek salstelėjusi kava. Po brandinimo kavą būtina nukošti su kuo tankesniu filtru. Šaltai brandinta kava idealiai tinka įvairiems kavos gėrimams su pienu ar vaisvandeniais ruošti, pavyzdžiui, su rožių limonadu. Šaldytuve šaltai taip paruoštą kavą galite laikyti iki savaitės“, – pataria B. Baratinskaitė.

Karantino metu socialiniuose tinkluose išpopuliarėjo kavos gėrimas „Dalgona“, pavadintas kaip ir saldainiai iš Pietų Korėjos. Pirmiausia išpopuliarėjęs šioje šalyje, per socialinius tinklus apkeliavo visą pasaulį ir tokiu būdu sumažino karantino metu atsiradusį socialinį atstumą.

Jums reikės: tirpios kavos (ne maltos), cukraus, karšto vandens, elektrinio plakiklio („mikserio“), pieno ar augalinio pieno gėrimo pagal skonį.

Gaminimas: Iš pradžių atsimatuokite po du valgomuosius šaukštus tirpios kavos, cukraus ir karšto vandens. Kiekius galite didinti pagal save, priklausomai nuo skonio ir stiklinės talpos. Svarbiausia, išlaikykite proporcijas. Ingredientus sudėkite į indą ir išplakite. Gauta masė turi būti auksinės spalvos, blizgi ir standi kaip jūros puta. Belieka į stiklinę įdėti ledo, įpilti pieno ar augalinio pieno gėrimo ir atsargiai užpilti išplaktą kavos masę. Jei norite karšto gėrimo, prieš tai pašildykite pieną!

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt